406 Art. 43. Aan de bezwaren van uitbetaling der traktementen aan het bediendenpersoneel van de apotheek kan tegemoet gekomen worden door die te doen plaats vinden door den e. aw. apotheker, zooals dit reeds op enkele plaatsen voorkomt. Art. 46. Het nakomen van het door den schrijver in dit artikel gewenschte geeft wel overbodig werk, geen meerdere zekerheid voor de goede bereiding van het voorgeschrevene. Elke apotheker moet de gewoonte hebbenhet tegendeel is ondenkbaar-,om na het afwerken der recepten van eene zaal de opschriften te collationneeren, wat hem in staat stelt na te gaan of hetgeen hij gaf overeenkomt met het voorgeschrevene. Daarna moet elke oppasser van de zaal bij het in ontvangst nemen zien, of hij alle medicijnen heeft ontvangen en verder heeft door de distributie op de zaal eene laatste controle plaats. Een apotheker in het drukste van zijn receptuur 150 a 200 recepten van zich zei ven en evenveel van zijne collega's te laten nazien, is bezwaarlijk en hij is dan nog alleen in de gelegenheid om eigen tekortkomingen te ontdekken, terwijl die van anderen hem zullen ontsnappen. Art. 56. Gelast moet den apotheker niet worden om kwalitatieve urine-onderzoekingen te doen. Niet dat hij er veel last van zal hebbenwant een consciëntieus geneesheer, die uit den aard en inten siteit van de reaciie veel ziet, zal steeds zelf de onderzoekingen willen doen maar de apotheker van de wacht heeft vele voorbereidende werkzaamheden vóór de dienst begint of moet het oog er op houden. Zijne collega's komen niet vóór acht uur in de apotheek, en in geen geval mag deze zonder 'toezicht van een bevoegde gelaten worden. Hij zou daartoe echter gedwongen zijn, omdat hij de urine-onder zoekingen niet in de apotheek, maar in het laboratorium moet doen, hetwelk bovendien dikwijls voor hem gesloten kan zijn bij gewichtige onderzoekingen. De e. a. w. apotheker zorge daarom dat in de conferentiekamer die utensiliën en reagentia voorhanden zijn, die den off. v. gez. in staat stellen zelf het onderzoek te doen. Art. 62. De eisch in dit artikel is wel wat te hoog. Er moet nooit uit het oog verloren worden dat geen arbeid met zoo weinig ingenomenheid wordt gedaan als de arbeid die overbodig wordt geacht. Bijna alle zelfstandig dienende apothekers gedurende eenige maanden

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 419