4iÖ Art. 150. Bij dit artikel worde gevoegd: „of de aard van het onderzoek gevaar of last oplevert voor de omgeving." Men vergete niet, dat in de meeste gevallen de laboratoria in de onmiddellijke nabijheid zijn van de ziekenzalen. Afgescheiden van het reglement is het hier de plaats op eenige kleinigheden de aandacht te vestigen. Yooreerst eene vraag: Hoe is eigenlijk de titel van den apotheker in Ned.-Indischen militairen dienst? Bij zijne indiensttreding wordt hij aangesteld tot apotheker der 2e kl. bij het Ned.-Ind. legeroffi cieel en officieus wordt hij echter steeds militair apotheker genoemd, wat hij niet is, maar eerst wordt bij zijne promotie tot le klasse, want dan wordt hij benoemd tot „militair apotheker der 1° klasse. Waarom deze ongelijkheid? De medicijnen voor de wachten, worden, doordat er geen rekening gehouden wordt met het aantal voorgeschreven medicamenten en ook omdat recepten door officieren worden medegegeven, nu eens door 8 dan weer door 2 man afgehaald. Niet alleen geeft dit vaak aan leiding tot een weinig militair mopperen, maar dikwijls moet een gedeelte achterblijven tot later. In den regel ziet men de manschappen, die deze corvee hebben, de fiesschen behalve in hunne zakken, in bundels van bonte zakdoe ken of aan touwtjes, ook nog dragen in hunne patroontasschen of tusschen hun koppelDit komt voor een soldaat gewoon niet te pas Als aan elke wacht een paar zg. kraudjangs minoeman gereed staan, kan één man alleen 12 fiesschen dragen. Daar vele geneesheeren vaste voorschriften voor hunne medicijnen hebben, kunnen in de apotheek eiken morgen verschillende dezer zaken van te voren worden gereed gemaakt. Dit is eene vergemakkelij king der receptuur, die de receptarius het werken eenvoudig maakt en zonder welke hij tijd te kort zou komen. Zonder deze vereen voudiging blijft er genoeg over, waar hij zijn geheele aandacht aan moet wijden. Het is nu de gewoonte om eenigen tijd toe te zien, welke verbindingen een geneesheer voorschrijft en daarna den aan te maken voorraad te bepalen. Yoor beiden zou het nog gemakkelijker

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 426