486 uit het leger het examen voor den voorbereidenden cursus wenschen af te leggen. Ten derde. De te onderwijzen vakken worden zoo danig gewijzigd dat er in de 2 hoogste studiejaren en kei vakstudie overblijft. Eene commissie, uit het onderwijzend personeel der Mil. School en van den voorbereidenden cursus te Mr. Cornelis bestaande en gepresideerd door den directeur der eerstgenoemde inrichting, bereidt den overgang voor en dient vóór of op 1 April 1892 een ontwerp regeling aan het Dep. van Oorlog in. Over alles wordt bij meerder heid van stemmen beslist. Het zij ons vergund de bovenvermelde veranderingen wat nader toe te lichten. Sub 1. Yereeniging van Mil. School en voorbereidende cursussen, Al dadelijk springt het groote voordeel in het oog, dat men dan eenvormig onderwijs verkrijgt. Zooveel hoofden, zooveel zinnen, is hier bij het in drieën gescheiden onderwijs volkomen van toepassing en dit gebrek treedt nog meer op den voorgrond, als we de mutatiën nagaan, die er in den laat- sten tijd bij het onderwijzend personeel, voornamelijk van de voor bereidende cursussen, hebben plaats gehad. Van methodisch onder wijs is geen sprake; er is immers geen reglement of wet, of men kan tal van artikelen op meer dan eene wijze uitleggen, zoodat èn over de te behandelen leerstof èn over de practische opleiding der élèves bij de drie hoofden van onderwijs vaak groot verschil in op vatting kan bestaan nog gezwegen van de mogelijke inmenging van de commandanten van het 1° en 2e depotbataljon. De directeuren der voorbereidende cursussen schijnen een soort van duizendkunstenaars te zijn, als men al de verplichtingen nagaat, waaraan zij hebben te voldoen. Zij zijn nagenoeg het geheele jaar bezig met examens af te nemen en treden ook aan den cursus als instructeur opbij zoo'n uitgebreiden werkkring kan men moeilijk gunstige resultaten verwachten. Verder wordt eene groote onbillijkheid uit den weg geruimd, wat betreft het admissie-examen voor de Mil. School.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 449