"V" jP^. IR, X Nog eens tarief No. 36. Toen wij „een billijke vraag, enz.", voorkomende onder Varia in het Maart-nummer van het Ind. Mil. tijdschrift van dit jaar gelezen en ter zijde gelegd hadden, kwam de vraag bij ons op, waarom toch is de schrijver, nu hij eenmaal het Militair Tarief no. 36 ter tafel bracht, niet verder gegaan met zijne beschouwingen, heeft hij niet meer opgesomd, hetgeen ons inziens niet steekhoudend is en eveneens de aandacht ver dient. Vertrouwende, dat de noodige aandacht aan stellers vraag is ge schonken, verzoeken ook wij nog even een gunstig oor. In 3 van afdeeling A van voormeld tarief is het beginsel neergelegd, dat actief dienende officieren enz. recht hebben op eene gouvernements woning, indien zij nl. niet op eene andere wijze worden schadeloos ge steld, o. a. door toekenning van daggelden enz. Het spreekt van zelf, dat niet in alle garnizoensplaatsen de vereischte woningen kunnen aanwezig zijn, waarom bij gemis daarvan eene schade loosstelling wordt uitgekeerd. Uit het hier te voren aangehaald beginsel vloeit voort de afdeeling D van dat tarief, eene afdeeling, die nauwkeurig den ingang en de ophou ding der aanspraken moet afbakenen, zonder dat beginsel te schaden. Is bij eene aandachtige lezing zulks het geval? Men oordeele. Luitenants K. en Z. zijn bij beschikking van het legerbestuur over geplaatst van Klaten naar Semarang. Ter eerstgenoemde plaatse ontvingen de HH. K, en Z. wegens gemis eener woning de vastgestelde indemniteit van f 40.welk bedrag door hen werd uitgegeven voor de gehuurde wo ningen te Klaten. Blijkens opdracht moet de reis den 7en Mei 189 naar Semarang worden aanvaard, alwaar beide heeren twee dagen later arriveeren. Vergunt ons thans, geachte lezers, u te verwijzen naar de 32 en 26 van het tarief. Tijdens de reis wordt daggeld genoten. Twee dagen

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 480