469 doch wij vermeenen, dat uitkeeringen van indemniteiten, welke onvoor waardelijk voor vele garnizoenen herziening' vereisohen, alleen dan moeten geschieden, wanneer de officier tijdelijk ter plaatse aanwezig is. Ten slotte nog het navolgende. Op sommige garnizoensplaatsen worden twee ongehuwde kapiteins in eene woning der 3e klasse en twee luitenants in een woning der 4e klasse gehuisvest. Bestaat tusschen hen een goede harmonie, dan zal alles goed gaan, maar hoe indien het tegendeel het geval is? Zou de genie daarom dergelijke woningen niet tijdelijk kunnen ver doelen, waardoor ieder zijn eigen appartementen heeft? En hiermede gelooven wij te hebben aangevuld hetgeen de schrijver in het Maart-nummer niet achterwege had mogen laten. Het Militair Strafrecht in Nederlandsch-Indië, bewerkt door A. V. L. Bar ré. Naar wij vernemen, zal het 2e deel van genoemd boekwerk—hetwelk vermoedelijk hoogstens a/3 van het le deel zal beslaan en dus belangrijk goedkooper zal zijnbehalve hetgeen in het voorbericht van het le deel is vermeld, ook nog bevatten den volledigen tekst der Militaire Strafwet geving, zooals deze thans van kracht is. Dit tweede deel ligt thans ter perse en zal dus binnen zeer korten tijd het licht zien. Een beleefd verzoek om inlichting aan de kameraden der Infanterie. Bij een der veldbataljons is opgemerkt, dat zoowel bij de Europeesche als bij de Inlandsche compagnieën zeer veel beschadigingen voorkomen van den rechter opstaanden vleugel van de vizieren, zonder dat het den officieren is mogen gelukken, de oorzaak daarvan op te sporen. De beschadigingen bestaan in bramen in den bovenkant van den op staanden vleugel en in de betrekkelijk scherpe lijn van samenkomst van boven- en rechterzij vlak. De officieren van bedoeld bataljon hebben reeds op allerlei wijzen getracht een aannemelijke verklaring van dit verschijnsel te geven, doch zijn tot het besluit gekomen, dat de hierboven beschreven beschadigingen noch bij het omlaag dragen van het geweer door aanraking van veldfleseh of kapmes van rechternevenman, noch door de botsing van knoopen en

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 482