489 36. Is er een behoorlijk munitiemagazijntje? 37. Zijn er voor alle luiken preseDnings 38. Zijn er voldoende tenten aan boord en zijn zij in gebruik? 39. Toestand en aantal van latrines, urinoirs en waschplaatsen. 40. Toestand der pompen. 41. Aantal sloepen en capaciteit. 42. Toestand der sloepen. 43. Of zij alle gemakkelijk kunnen gestreken worden 44. Brandblusehmiddeleu en maatregelen. 45. Afmetingen der luiken bij paardenschepen. 46. Hoogte der paardendekken. 47. Aantal stallen. 49. Of er gerekend is op 9% reservestallen? 50. Hoeveelheid en toestand der aanwezige fourage. 51. Berging voor zadel- en paardentuig. 52. Zijn de tarieven, ook van de fourage, aangeplakt? 53. Is de inrichting van het schip volledig en in goeden toestand 54. Zijn alle noodige papieren, gedrukten en bescheiden aan boord Zoodra aldus de zekerheid verkregen is, dat de schepen volledig uit gerust zijn en gereed om zee te kiezen, volgt de inscheping. Het inschepen van de bagage, tentuitrusting, vivres en van den troepentrein moet plaats hebben voordat de troep aan boord komt en wel onder toezicht van een officier of een onderofficier van het korps; wat het eerst noodig is, worde het laatst geladen en steeds zorg gedragen, dat de troep volledig uitgerust aan wal kan gaan en eenige dagen op zich zelf kan staan. De verschillende soorten van materieel worden van gedrukte eti- quetten voorzien of met verf gemerkt, als volgt: artilleriematerieel met een donkerblauwen driehoek; buskruit en ontstekingsmiddelen met een rooden driehoek; genievoorradeu met een lichtblauwen cirkel; springmiddelen enz. van de genie met een rooden cirkel; intendance-voorraden met een groen klaverblad; kleeding met een bruin hart; geneeskundige behoeften met een rood kruis en een gelen rechthoek; officiers- en andere bagage met een witte ruit. Ook de verschillende soorten van munitie erlangen afzonderlijke merken. Dl. I, 1891, 31

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 504