539 ffian het gebruik van het geweer als stootwapen noodeloos laat. Daarom zou ik eeoe andere indeeling van de Recrutenschool wenachen en wel de ondervolgende. De Recrutenschool worde verdeeld in drie afdeelingen. De eerste afdeeling bevat de oefeningen zonder geweer, de tweede die met het geweer, de derde afdeeling het tirailleeren. De man krijgt zijne wapening in handen, zoodra hij bekend is met de reiniging en het onderhoud daarvan. Daartoe worden in het begin alle uren van theorie daaraan gewijd, behalve die welke noodig zijn hem iets van de eerbewijzen, de houding tegenover meerderen, het opmaken van bedden of slaaptafels en den gang van den dagelijkschen dienst te leeren. De eerste afdeeling wordt verdeeld in de volgende artikels: 1 artikel. De positie op de plaats rust, de wendingen rechtsom, linksom en rechtsomkeert. De pas voorwaarts, het halt houden, de marsch in front, de marsch uit de flank, het markeeren van den pas, het veranderen van den pas. 3° Het verdubbelen van de rotten (de klasse is aange treden op twee gelederen), het herstellen van de ge lederen, de marsch uit de flank op twee en op vier gelederen, het van directie veranderen met éénen, met tweeën en met vieren van een uit de flank op een, twee of vier gelederen marcheerende klasse, het overgaan tot den marsch op één gelid en omgekeerd tot dien op twee gelederen van eene uit de flank mar cheerende klasse. 4e Het rechtsomkeert maken in den marsch, het rechtsom keert aanmarcheeren en het rechtsomkeert halt houden. 5° De schuinsche marsch. 6° n De versnelde pas, de pas achterwaarts en de looppas. 7e De knielende en de liggende houding. 8° Da bewegingen van het hoofdde richtingen, ook de schuinsche en rechthoekige; het openen en het sluiten der gelederen. 9e v De zwenkingen op de plaats en in den marsch en de opmarschen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 556