540 10e artikel. De gymnastische oefeningen. De le Afdeeling wordt onderwezen in de door de artikelen aan gegeven volgorde, behalve de twee eerste artikelen, die afwisselend en het 10e artikel, dat gedurende het geheele onderricht wordt onderwezen. De 2® Afdeeling wordt verdeeld als volgt: le artikel. Gymnastische oefeningen. 2e De handgrepen (ook die met het kapmes). 3e Herhaling van de le Afdeeling met het geweer. 4e De lading. ge Het vaardig maken, aanleggen en vuren, ge He vuren (vuursoorten), de bajonetaanval. 7e Het gebruik van het geweer als stootwapen. Het 1® artikel van deze afdeeling wordt onderwezen gedurende de eerste dagen, nadat de man het geweer in handen heeft gekregen, afwisselend met de le afdeeling. Het 2® en 3e artikel worden afwisselend met elkaar en met de 1® afdeeling onderwezen. Het 4e, 5® en 6e artikel worden in deze volgorde afwisselend met de 1® afdeeling onderwezen; met het 7° artikel wordt begonnen tegelijk met het 2® artikel en het onderricht in dit artikel gedurende den geheelen recrutentijd voortgezet. De 3® Afdeeling wordt verdeeld en onderwezen als de 4° Afdeeling in het nu bestaand reglement. Als algemeene regel geldt, dat alle oefeningen van de 1® en 2e afdeeling (behalve de gymn. oef.) eerst worden onderwezen aan de op één gelid en daarna' op twee gelederen opgestelde klasse. Verder wensch ik nog eenige opmerkingen te maken, betrekking hebbende op de ondervolgende paragrafen van het bestaande reglement. 18. Bij het vuren in de liggende houding is het onmogelijk recht voor zich uit te vuren, indien de kolf van het geweer althans goed in den schouder is geplaatst. Daarom moet de man op het commando: Liggen eerst half schuins rechts maken. 62. De zwenking in den marsch uit te voeren, zooals zij in het reglement is voorgeschreven, is uiterst bezwarend. Waarom geen voeling en richting beide naar den omzwenkenden vleugel gehouden?

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 557