HET VERSTERKEN VAN EENE TIRAILLEURLINIE. Het versterken van eene tirailleurlinie kan op twee wijzen plaats vinden 1°. door inschuiving 2°. door verlenging. 1°. De inschuiving zal in den regel verlenging ten gevolge hebben; tenzij het doel ervan is geweest verdichting der tirailleurlinie, zonder daaraan gepaard gaande verkorting van de frontbreedte. Komt namelijk de versterkende groep of sectie gesloten in de tirailleurlinie, dan zal deze afdeeling gedurende het voorwaarts gaan, hetzij rot voor rot, hetzij in haar geheel, verspreid worden, waarvoor de zich rechts en links van haar bevindende tirailleurs plaats moe ten maken. Wordt de versterkende afdeeling verspreid, zoodra zij in de ti- railleurlinie aankomt, dan geraken in het algemeen verscheidene manschappen in eene andere groep. De groepscommandanten zullen van elke voorwaartsche beweging gebruik maken om de normale tusschenruimten te doen herstellen, waartoe de tirailleurs steeds naar buiten moeten uitwijken. 2°. Is de frontbreedte der tirailleurlinie te klein of wil men de tactische orde niet verstoren, welke verstoring, zooals hoven is aan-: getoond, gewoonlijk bij de inschuiving plaats grijpt, dan wordt de tirailleurlinie verlengd. Ons Reglement spreekt alleen van verlenging. 211, R. S. toch leert, dat de versterkende afdeeling op het O. Linker (rechter) vleugel versterken naar eene vooraf aangewezen plaats of op genoemden vleugel wordt gebracht. Hierbij schijnt de zienswijze te worden gevolgd, dat het gesloten plaats nemen in de tirailleurlinie af te keuren is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 61