59 In het opmaken van het aantal afschriften (afschriften conduitebe- oordeeling en veranderingstaten) van de in den legger-conduitelijst ingeschreven beoordeeling is vide 11 eene gunstige wijziging gebracht; met welke wijziging het Legerbestuur vooral de eerste beoordeelaars aan zich heeft verplicht. Tot nu toe moesten van de eerste in den legger ingeschreven beoordeeling betreffende ieder Indisch officier twee, betreffende de uit Nederland gedetacheerde officieren drie afschriften worden gemaakt, en bij ieder afschrift een extract strafhoek over den actueelen rang worden overgelegd. Bij de volgende vier beoordeelingen werden de afschriften-condui- tebeoordeeling, doch alleen wat de Indische officieren betreft, vervan gen door veranderingstaten, waarop alleen de wijziging ondergaan hebbende kolommen behoefden voor te komen- en was ook alleen dan een extract strafhoek noodig, wanneer de beoordeelde in den loop van het jaar straffen had ondergaan. Toch gaf dit den korps- en dienstchefs handen vol werk en 't is dan ook licht te begrijpen dat ze tegen het einde van het jaar op zagen als tegen een berg. Het aantal op te maken afschriften conduitebeoordeeling en ver anderingstaten is thans verminderd, voor de Indische officieren met uitzondering van die der cavalerie tot één, terwijl, wat aan gaat de uit Nederland gedetacheerde officieren, bij een nieuwen leg ger slechts twee afschriften en bij de vier volgende beoordeelingen slechts één veranderingstaat en één afschrift conduitebeoordeeling be hoeven te worden opgemaakt. Waarschijnlijk is, met het oog op de standplaats van den regi mentscommandant, het aantal betreffende cavalerie-officieren in te dienen afschriften conduitebeoordeeling of veranderingstaten één meer. Een belaugrijke vermindering van schrijfwerk dus, kans op minder fouten bij het overschrijven en daardoor vermindering van aanmerkingen op die bescheiden, waartoe ook zal bijdragen de nieuwe bepaling 12 op de bij die afschriften conduite beoordeeling en veranderingstaten over te leggen extracten straf hoek.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 70