105 aangebracht, voorzien van een takeltuig, dat door de atoomlier in be weging werd gebracht. Om 9 uur 30 min. kwam het eerste detachement, 's morgeus om 6 uur van Hounslow vertrokken, het station binnen. De wagens werden met menachenhanden gebracht voor een paarden- heuvel, die door middel van een helling in gemeenschap stond met de hangar; elke wagen bevatte zes geheel opgetuigde paarden; elk paard was bovendien voorzien van een halster van hennepzeel met een touwlonge. Naarmate de paarden de wagens verlieten, werden zij per troop op één gelid onder de hangar opgesteld. De lansen werden in buu- dcls gebonden tegen den muur geplaatst. Nadat de smeden de paarden de achterijzers hadden afgenomen, werden zij geheel afge tuigd. alleen de halsters aanhoudende. De paarden werden vervolgens stuk voor stuk geplaatst in een draagbare stal (box), die van binnen bekleed was, welks voorste wand een deur vormde en welks achterwand was uitgesneden tot steun voor den hals. Vier ijzeren halve hoepels konden op den stal worden geplaatst om het steigeren der paarden te belettenzij werden bovendien kort gebonden aan ringen van den voorwand. Vier sterke kabels van boven aan een haak bevestigd, droegen den stal, die met den haak aan de ketting van de hydraulische kraan of van den gaffel werd vastgemaakt. Bij het ophijschen van den stal werden de paarden geblinddoekt om ze rustig te houden. Bij eene vorige gelegenheid had men de paarden eenvoudig met de broek overgenomendoor de vele ongelukken, welke daarbij voor vielen ais de paarden op het dek neerkwamen, was men echter van deze methode afgeweken. Binnenboord gekomen werden de paarden dadeljjk in de stallen geplaatst, waarin een paljas was uitgespreid; na het inschuiven van de scheiregels werd onmiddellijk hooi uitgedeeld, hetgeen de paarden gretig tot zich namen, daar men hen 's morgens niet gevoederd had. De longes werden kort gebonden aan de ringen der voorstijlen. Het inschepen van de manschappen en de bagage geschiedde te gelijker tijd. Ieder ruiter deed, zoodra zijn paard was overgenomen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 116