112 576 regiment infanterie naar Natal over te brengen; den 22™ Fe bruari van Ceylon vertrokken, kwam het schip den llon Maart te Durban aan. Den 15en Maart werd ook van het oorlogsschip Boadicea eeuo marine-landingsdivisie van 200 man ontscheept en den 17™ Maart kwam het eerste transportschip met troepen uit Engeland aan. Dat ook de militaire bevelhebbers en de troep ouder den indruk waren van de aigemeene verslagenheid en het moreel van de krijgs macht daardoor had geleden, blijkt wel uit het feit, dat, niettegen staande de bezetting van Rorke's drift ongeveer 700 man bedroeg) eerst den 4e" Februari, dus 12 dagen na de nederlaag vau Isandhl- waua, van daaruit eene patrouille werd gezonden naar de niet ver verwijderde plaats, waar de vluchtelingen van Isandhlwaua de Buffel rivier waren overgetrokken en waar o. m. werden gevonden de lijken van de luitenants Melvill en Coghill (Hoofdstuk III), benevens het koningsvaandel van het le bataljon 24° regiment. Eerst den 14e" Maart d. a. v., dus bijna twee maanden na het gevecht, werd eene patrouille van ongeveer 25 beredeneu naar het slagveld van Isandhlwana gezonden, dat zonder tegenstand bereikt werd. Het was geheel verlaten en vele Zulu-lijken waren reeds weggevoerd, terwijl de lijkeu der Engelsche soldaten nog onbegraven waren; al het materieel en de vervoerbare have was verwijderd; slechts enkele wagens waren blijven staan. Ongehinderd keerde de patrouille naar Rorke's drift terug. Middelerwijl was de rechtercolonne ouder den kolonel Pearson op drie dagmarschen in het vijandelijk land te Ekowe van de basis af gesneden, waarmede de gemeenschap door rondzwervende vijandelijke benden geheel verbroken was en moest dus zoo spoedig mogelijk getracht worden die colonne te hulp te komen, waartoe de opperbe velhebber door de inmiddels aangekomen versterkingen in staat ge steld werd. Tot dat doel begaf de opperbevelhebber zich den 29en Maart 's morgens van den linkeroever der Beneden-Tugela op marsch met eene in twee brigades ingedeelde colonne, bestaande uit het 57e regiment infanterie, G1 e A

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 123