117 werd het om 1 uur 's middags geheel verlaten's nachts verdween het in de golven met zijn grooten voorraad materieel, w. o. 2 millioen infanteriepatronen, waarvan niets gered had kunnen worden. De bemanning en de troepen, bestaande uit suppletietroepen voor het le bat™. 24e regiment infanterie, hadden op een 3 tal kilo meters van het strand een bivak betrokken, terwijl een sloep naar de Simonsbaai was vertrokken om daar aan de autoriteiten kennis van het gebeurde te geven. Onmiddellijk werd nu vandaar het beschikbare troepenschip Tamar naar de plaats der schipbreuk gezonden, welk schip den 6™ April 's morgens zijn bestemming bereiktemet behulp van het mede aan wezige oorlogsschip Tenedos werden nu de troepen op de Tamar overgenomen en zij daarmede naar Durban overgebracht. Op de plaats der schipbreuk waren de masten en de schoorsteen van de Clyde boven het water zichtbaar. Bij de uit Engeland gezonden troepenmacht bevond zich ook de keizerlijke prins Louis Napoleon, zoon van keizer Napoleon III; hij maakte den veldtocht op zijn eigen verzoek mede, als buitengewoon adjudant van den opperbevelhebber en sneuvelde den len Juni bij gelegenheid van eene hem opgedragen verkenning. Het geleidelijk aankomen van de afgezonden troepenkorpsen in Natal maakte, in verband met het plan tot een tweeden inval in Zululand, eene nieuwe iudeeling van de beschikbare troepenmacht noodig. De tot dusver gehandhaafde indeeling werd daarom opgeheven en tegen het einde van Mei was de samenstelling en indeeling van de strijdmacht in Zuid-Afrika als volgt: Ie divisie (vroegere rechtercolonne). Commandant: generaal-majoor Crealock. Staf: 12 officieren. Ie brigade. Staf: 3 officieren. 2e bat. 3e reg. inf. 8 comp. 88e 6 99e 8 IIe brigade. Staf: 3 officieren. Dl. II, 1891. 9

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 128