158 In 1870 werd een compagnie opgeheven en de bepaling gemaakt, dar, de commandant zou zijn een majoor of luitenant-kolonel, terwijl de staf vermeerderd werd met 1 officier voor speciale diensten en 1 officier van gezondheid; dit nam evenwel niet weg dat nog voor 1871 in de begrooting op den ouden toestand gerekend werd; eerst bij de Indische begrooting voor 1872 werd de nieuwe organisatie als voltooid beschouwd. De toelagen als indemniteit voor schrijfbehoeften bleven behouden, met uitzondering van die der kapiteins, die van 96 op 100 gulden 'sjaars werden gebracht. Deeds bij de behandeling van de Indische begrooting voor 1870 werd aanmerking gemaakt op de kostbaarheid en do noodelooze weelde bij het werfdepot en vindt men daaromtrent het volgende aangetee- kend in het voorloopig verslag van de commissie van rapporteurs der 2<> Kamer: „De kosten van het werfdepot te Harderwijk staan zoo geheel op zich „zelve, dat zij eene afzonderlijke onderafdeeling behoorden uit te ma nken. Die kosten schijnen alleszins voor vermindering vatbaar. Yoor „de toelagen wegens het vervullen van buitengewone dienstplichten be- „stond, toen de dienst, tengevolge van het aanwerven van veel vreemde- „lingen, inderdaad bezwaarlijk was, eene reden, die thans heeft opgehou- „den. De hier in aanmerking komende officieren hebben eene gemakke lijke taak. Zij veranderen nooit van garnizoen. De posten voor admi- „nistratiekosten ad. 5600 en voor nachtleger ad. 3648 zijn zeer „hoog. Door wie worden de genoemde 5600 genoten? Aan het hoofd „van het depot zou, in plaats van een kolonel, een majoor kunnen worden „gesteld." Als antwoord daarop gaf de minister van koloniën te kennen, dat het nauwe verband tusschen het koloniaal werfdepot en de uitzen ding van suppletietroepen het wenschelijk had doen voorkomen de kosten daarvoor onder dezelfde onderafdeeliug te brengen, doch dat een volgend jaar onderzocht zou worden of de geheele onder afdeeling niet meer voor splitsing vatbaar was. Yoorts zeide Z. E. dat omtrent vermindering der kosten van het koloniaal werfdepot met het departement van Oorlog in overleg was getreden en dat onder de f 5600 voor administratiekosten begrepen waren: bureau kosten, reiskosten bij administratieve commissiën, magazijnskosten,

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 169