197 getroffen worden; natuurlijk werden in die maatregelen gedurende den loop van den veldtocht wijzigingen aangebracht en zoo was men, door de ondervinding geleerd, langzamerhand tot opstellingen en ver dedigingsmaatregelen geraakt, die aan practische bruikbaarheid weinig te weuschen overlieten fig. 2 en 8 van PI. V zijn de vormen, die meestal werden gebruikt en het best hebben voldaan. Den 21en Juni bereikte de geheele krijgsmacht het dal van de Uinhlatoosi rivier, alwaar onmiddellijk met den bouw van een nieuwen versterkten post werd aangevaDgeuden 24™ was deze voltooid, hij kreeg den naam van fort Evelijn en een garnizoen van twee com pagnieën van het 58° reg. infanterie, twee 7 ffiers, een detachement hulptroepen en een troop lichte Natal ruiters. Den 25™ Juni werd de beweging in de richting van Ulundi ver der voortgezet en, daar uit de gemaakte verkenningen gebleken was, dat in de nabijheid van den Entonjaneni heuvel een geschikt terrein voor een kamp was, werd de marsch derwaarts gericht, en die plaats den 27™ Juni bereikt. Bij gelegenheid van eene verkenning door de bereden troepen van daar uit verricht, werden afgezanten van Cetywayo aangetroffen, die naar aanleiding van de gestelde eischcn andermaal vredesaanbiodingen overbrachtennatuurlijk werden die ook ditmaal niet voldoende be vonden en de afgezanten teruggezonden met de mededeeliug, dat dc vijandelijkheden niet gestaakt zouden worden, maar dat in afwachting van de volledige onderwerping aan de thans eenigszins gewijzigde eischen, de Engelsche legermacht tot den avond van den 29™ Juni op dezelfde plaats zou blijven. Den 28™ en 29™ Juni bleven dus de vereenigde colonnes in het kamp bij den Entonjaneni heuvel. In den avond van den 28™ Juni ontving de opperbevelhebber een telegram door den nieuw benoemden opperbevelhebber Sir Garnet Wolseleij van Kaapstad afgezonden, waarbij deze kennis gaf het opperbevel aanvaard te hebben en inlichting verzocht omtrent de indeeling en opstelling van de troepenmacht en het operatieplan. Op dit telegram werd den 29™ Juni een antwoord verzonden. Er bestond telegrafische gemeenschap tot Landman's drift; van daar werden de berichten verder per heliograaf of bereden ordonnans overgebracht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 208