uitgegeven f 63446 65851 67873 2000 2000 1395 1727 man 65852 213 tot verhoogmg van de koBten van het koloniaal werfdepot te Har- derwijk, zooals blijkt uit de ondervolgende zinsnede van de memorie „De ondergeteekende vleit zich, dat allengs ook de taak der vorming „en uitzending van detachementen suppletietroepen, die gelijk thans de „gewone verliezen van het Indische leger moeten aanvullen, zal kunnen „worden overgebracht bij den commandant van het op te richten korps. „Voorloopig kan daaraan echter nog niet worden gedacht en moet dus „het koloniaal werfdepot nog gehandhaafd worden, om voor de geregelde „aanvulling van het Indische leger te blijven zorgen. Het is zelfs noodig „om vooral gedurende de eerste oprichting van het korps het kader „van het werfdepot steeds te kunnen recruteeren uit de beste elementen „van het leger hier te lande, de positie van dat kader in het oogvallend „te verbeteren, wat den ondergeteekende er toe leidt voor de bezoldiging „van dat kader ditmaal 3415.75 meer uit te trekken, namelijk met het „doel de toelagen, door het meerbedoelde kader genoten, te verhoogen „als volgt: voor den adjudant-onderofficier en den schrijver van 4 tot°25 „cent daags, voor de overige onderofficieren van 4 tot 20 cent daags en „voor de korporaals van 2 tot 10 cent daags. Tevens zal ook aan de „korporaals-scherpschutters de verhooging van 5 cent daags zijn uit te „keeren, die zij bij de overige korpsen van het leger hier te lande genieten." Dus eene verhooging der toelagen genoten wordende voor zg. buitengewone dienstplichten, met 400 a 500°/0. Die verhooging werd toegestaan en alhoewel zij volgens de memorie van toelichting alleen voor ditmaal werd aangevraagd, later bestendigd, zoodat de zaak ongeacht het te voeren overleg om tot vereenvoudiging en bezuiniging te geraken op den ouden voet maar kostbaarder werd voortgezet. Wanneer wij de in den loop der tijden door het koloniaal werf depot bereikte resultaten in vergelijking met hetgeen die inrichting heeft gekost onder cijfers brengen, dan blijkt dat: van toelichting daarvoor werd en naar Indië werden gezonden in 1867 1868 1869 1870

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 224