15 In de flinke ruimte, die men op die wijze aan een kant over het geheele dek verkregen had, waren dwarsscheeps een groot aantal tafels geplaatst, eenvoudig van ongeschaafd hout. In de houten balken tijdelijk boven deze tafels aangebracht had men flinke haken geschroefd om daaraan de hangmatten te kunnen ophangen; de voor elke hangmat bestemde plaats droeg het nummer van den eigenaar. Staande geweerrakken waren aangebracht rondom de machineluiken. De salon der 2e klasse passagiers was in een flink ingerichten ziekenboeg veranderd. Op het bdvendek was een bureautje met rapportkamer gemaakt en een arrestanten lokaal op de koebrug. In de ruimte tusschen fokkemast en grooten mast waren zes paar denstallen (boxes) geplaatst, drie aan eiken kant, terwijl voor de bagage een vertrek in het voorruim beschikbaar was. Al die vertimmeringen waren uitgevoerd te Liverpool, waar het schip zich bevond en ook de eerste inspectie onderging; te Ports mouth had men dus niets anders te doen dan de paardenboot aan boord te nemen, waarvan elk schip voor de ontscheping van paar den voorzien moest zijn; deze boot werd op het voorschip op dek gezet, vastgemaakt en van de noodige stophouten voorzien. Te Portsmouth lag het schip aan den steiger. Bij het schip aangekomen, werd de troep front derwaarts op twee gelederen opgesteld om alvorens aan boord te gaan door den com mandant van het Engelsche leger (den hertog van Cambridge) te worden geïnspecteerd. Vergezeld van zijn staf ging deze voor en achter langs de gelederen en daarna aan boord om zich van de aan gebrachte voorzieningen te overtuigen. Gedurende dien tijd werden de noodige voorbereidende maatre gelen voor de inscheping getroffen. Nauwelijks was de commandant van het leger op den steiger terug of de inscheping nam een aanvang. In bakken vau 12 man ingedeeld, gingen de manschappen de loop plank over; aan boord ontvingen zij onmiddellijk een briefje met het nummer van hun bakstafel, waarheen zij zonder verwijl werden geleid. Zij ontdeden zich daar van hunne wapens en helmen, zetten

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 26