275 Juli 1890 (Stbl. 126) moet worden geregeld, in Staatsblad en Re- eueil Militair zal zijn verschenen. Daarmede zal evenwel nog geruime tijd verloopen. Wel is waar werd bij Koninklijk Besluit van 4 April 1891, No. 22 deze wet in werking gesteld, doch tot dusverre heeft de daaraan gegeven uitvoering zich beperkt tot de vaststelling der Instructie voor den In specteur van het Militair Onderwijs. Loopt alles mede en hierbij dient rekening te worden gehouden met de door den Raad van State uit te brengen adviezen, die dikwijls nog al eens op zich laten wachten dan zal wellicht nog dit jaar de Hoogere Krijgsschool 1) en in het najaar van 1892 de Hoofd cursus op den nieuwen voet kunnen worden opgericht en zal het wel najaar 1893 worden, voor dat de lessen aan de Cadettenschool kunnen worden geopend, in verband waarmede niet vóór 1895 de Koninklijke Militaire Academie op de in de wet aangeduide grondslagen zal kunnen worden in het leven geroepen. In het kort, er zal nog vrij wat water door den Rijn moeten loo- pen, alvorens de détail-bepalingenwaarop in de aankondiging wordt gedoeld, zullen zijn geregeld. Inmiddels blijft voor ouders en voogden een toestand van onzeker heid bestaan, zoo zij hunne kinderen of pupillen den officiersrang wil len trachten te doen bereiken. De zwakke poging door den kapitein Engelbregt aangewend, om eenig licht in die duisternis te brengen, heeft geen ander doel gehad dan die onzekerheid reeds thans eenigermate te doen ophouden door gebruik te maken van de verklaringen door de Regeering schriftelijk en mondeling afgelegd bij gelegenheid van de behandeling van het wetsontwerp betreffende het Militair Onderwijs en tevens hem, die bedoelde stukken zelf wenscht te bestudeeren, een wegwijzer te ver schaffen. Door te wachten totdat vde détail-bepalingen" bekend zullen zijn geworden, geloof ik dat het doel eenigermate zou zijn voorbij gestreefd, daarbij indachtig, dat ook hier het spreekwoord van toepas- 1) Jammer genoeg, dreigt deze verwachting niet verwezenlijkt te zullen worden. Tot dusverre toch is omtrent de reorganisatie van de krijgsschool in Indië niets ver nomen. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 286