BOEKAANKONDIGING. Het militair strafrecht in Nederlandsch- Indie. 2e gedeelte (strafrecht) door A. V. L. Barre. Samarang G. C. T. van Dorp en Co. Het 2e deel van het werk over het militair strafrecht van den ser geant-majoor-schrijver Barre de verschijning van het le deel werd door mij in het December nummer van dit Tijdschrift aangekondigd zal, bij het uitkomen van dit N°. van het Indisch Militair Tijdschrift, vermoedelijk reeds het licht hebben gezien. Na hetgeen ik in December j.l. over Barré's werk schreef, acht ik het overbodig, nu, in vele woorden het 2e deel aan te kondigen. Ik bepaal mij er dan ook slechts toe den schrijver, sedert naar Batavia overgeplaatst, hartelijk geluk te wenschen met de voltooiing van zijn moeitevollen, nuttigen en goedgeslaagden arbeid. Het verschijnen van het werk van Barre acht ik een heuglijk feit voor een ieder, die met de militaire rechtspraak in aanraking komt. Ten slotte een woord van waardeering voor de goede zorgen door de uitgevers, de heeren van Dorp en Co. te Semarang, aan het werk besteed, tengevolge waarvan het zich des te aangenamer laat bestudeeren. Willem I, Juli 1891. Me. van Slingelandt. Hikajat prang di Edi pada boelan Mei 1889. Batavia Albreeht Russcho 1891. Bovenstaand werkje, in het Maleisch vertaald uit Schoemaker's schetsen, is zeker bij uitstek geschikt om ten dienste van het schoolonderwijs bij de korpsen te worden gebezigd. Op zeer bevattelijke wijze overgezet, valt het binnen het bereik van het op Maleisch gebied nog weinig ontwikkeld begrip van den jongen

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 288