280 pakjes in te voeren, thans kunnen wij met voldoening wijzen op het feit, dat tot dien maatregel is overgegaan. Per compagnie of batterij is één pakje verbandmiddelen in verant woording genomen, met den van hoogerhand uitgevaardigden last, om dat pakje bij veldoefeningen mede te nemen, ten einde bij eventueele verwondingen het eerste verband te kunnen leggen en het kader te oefenen in het leggen van een eerste verband bij fictieve verwondingen. Elk pakje bevat een weinig jodeform in perkamentpapier verpakt, een compres van jodeformgaas, een gazen windsel, watten, compres, perka mentpapier en speld. Bij eventueele verwonding wordt het verband op de volgende wijze gelegd: eerst wordt de wond bestrooid met de jodeform, daarop de com pres met jodeformgaas geplaatst en vervolgens de watten gelegd. Over de watten komen de compres en het perkamentpapier en daarna wordt het geheel bevestigd met het gazen windsel, dat met een speld wordt vastgehecht. Een oud-Nederlandsch regiment op de revue van 14 Juli j.l. In een geïllustreerd bijvoegsel van de „Gil-Blas" van 15 Juli j.l. komt een opsomming voor van de regimenten, die aan de jongste schit terende wapenschouwing op het Champ de Mars hebben deelgenomen. Daaronder werd ook aangetroffen het 124e regiment, dat in 1810 op gericht, toenmaals deel uitmaakte van het Hollandsche leger en in 1811 het kamp nabij Utrecht betrok. Het heeft in 1813 deelgenomen aan de groote veldslagen van Lützen en van Bautzen en zich in 1870 in het bijzonder onderscheiden teChampigny. Op zijn vaandel staan geschreven de namen: Beresina, Lützen en Bautzen. Gevolgen van den Fransch-Duitschen oorlog. Dit jaar hebben in Frankrijk geloot de jongelieden, die in 1870 ge boren zijn. Terwijl nu in 1890 het contingent 195000 lotelingen be droeg, beloopt in dit jaar dat cijfer niet meer dan 174000. Een verschil dus van 21000 jonge mannen, veroorzaakt door de mindere geboorten in de eerste zes maanden van den oorlog tegen Duitschland (van 15 Juli 31 December).

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 291