301 zich, in Edi teruggekeerd, aan den arbeid, waardoor dan ook alle afdeelingen der expeditionnaire colonne onmiddellijk na hare aan komst onder dak konden worden gebracht. Het bivak dier colonne bevond zich 600 M. ten ST. W. van ons emplacement, Oostwaarts grenzende aan den weg naar de koeala. De gunstige resultaten op de vijandelijke werken aan den linker oever der Edi rivier verkregen met den 12cM. A, die reeds den 2ea Juni daartegen in batterij was gebracht, gaven den Gouverneur twee dagen later aanleiding een tweeden vuurmond van gelijk kaliber uit Kota Radja te ontbieden, die den 9en Juni tegen dezelfde doelen in batterij stondtegelijkertijd werden deze onder vuur genomen door H. M. Samarang 1), die zich daartoe stelde recht Noord waarts van de bedoelde werken en deze dientengevolge enfileerde Door den Chef van den Staf werden voorts, met behulp van het uit Ivota Radja medegenomen personeel der opname, menigvuldige ver kenningen gemaakt van 's vijands positiën, waarvan de resultaten in kaart gebracht werden en waardoor later voor de operatiën in Groot Edi aan de verschillende colonnes terreinschetsen konden worden verstrekt, welke schetsen, toen men die later met het terrein kon vergelijken, ten volle bewezen met welke groote nauwgezetheid de opnemingsarbeid was verricht. In afwachting van de komst der Java colonne, werden intusschen door de in Edi aanwezige troepenmacht dagelijks marschen gemaakt in de vlakte en langs de Zuidwestwaarts van onze versterking gelegen heuvels. Terwijl de troep in den morgen van den 5en Juni tot ditzelfde doel gereed stond, werd bericht ontvangen dat de vijand door om trekking van den Boekit Panas zich genesteld had op den Boekit Plawi en werkelijk kon men uit een wachtpost op het erf van den controleur de muiters bezig zien aan het maken van loopgraven. Onmiddellijk werd besloten den vijand uit zijne nieuwe positie te verdrijven en daartoe aan den majoor de la Parra lastgegeven zulks te ondernemen met het halve 14° bat., de comp. van het 3e bat., de comp. van het garnizoen Edi, de cavalerie en de sectie A. Dl. II, 1891. (1) Op den 7en Juni vervangen door H. M. Bmkoelen. 20

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 316