302 bergkanons. Onderwijl deze laatste Zuidwaarts van de controleurs woning ten 7 u. 30 v. m. in batterij kwam en het vuur opende op den Boekit Plawi, marcheerde de colonne de la Parra over den Boekit Panas naar den door de Edineezen bezetten Boekit Bintara Blang, alwaar zij ten 9 u. 15 aankwam, de infanterie met compagnies colonnes in linie opmarcheerde en gedekt werd opgesteld op de Noordelijke helling van den heuvel; de cavalerie en artillerie achter het midden in een pepertuin. Hier bleek nu, dat de vijand niet alleen den Boekit Plawi bezet hield, maar zich ook genesteld had in een versterkt blokhuis van den radja van Edi, gelegen in een pepertuin aan den voet van de Noordelijke helling des heuvels en bovendien versterkingen had aangelegd op den Goenoeng Poetoes, van waar hij evenzoo gereed stond de troepen te bestoken. Daar de laatstgenoemde positiën des vijands niet konden worden gezien in de stelling door de artillerie ingenomen, verzocht de majoor de la Parra de sectie artillerie naar den Boekit Bintara Blang te doen oprukken, aan welk verzoek on middellijk werd voldaan, terwijl tegelijkertijd de Civiel en Militair Gouverneur zich met zijn staf daarheen begaf om de algemeene leiding beter op zich te kunnen nemen. Nadat de artillerie ten 10 u. 45 v. m. uit hare nieuwe stelling het vuur geopend had op den Boekit Plawi, rukten de troepen een kwart uur later ten aanval op. De majoor de la Parra liet daartoe de cavalerie, onder den len luitenant A. B. J. W. Posno, de Noordelijke hellingen van den Boekit Bintara Blang afdalen, het terrein in de richting van den Boekit Batoe benevens de Zuidelijke en Westelijke hellingen van dien heuvel verkennen, met last daar halt te houden en verder de rechter flank der opmarcheerende infanterie te dekken. De cavalerie, op den kam van den Boekit Batoe gekomen, kreeg hier vuur van den Boekit Plawi, waarna zij zich achter den kam gedekt opstelde en de infanterie inwachtte. Deze was intusschen de cavalerie gevolgd en nu aan den voet van den Boekit Bintara Blang aangekomen; na in Zuidwestelijke richting te hebben omgezwenkt, kwam zij, gedekt door een hoogterug, juist in front van den boven vermelden peper tuin, waarin het blokhuis gelegen is en nam zij hier de gevechts-

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 317