303 formatie aan. De 2° comp. 3e bat. op den rechtervleugel vortnde met de le comp. 14e bat., hiernaast opgesteld, de gevechtslinie beide compagnieën in gesloten compagniescolonne op deploijements afstand van elkander. Op 150 M. achter het midden stond de comp. vaste bezetting als reserve, terwijl de 3e comp. 14e bat. op 150 M. achter de reserve, gedekt door een terreinplooi, de ambulance beschermde. De sectie artillerie, onder den len luit. H. E. P. B. C. Baermayer von Barienkhofen, die den opmarsch der infanterie gemakkelijk vol gen kon, bad in de laatste oogenblikken haar vuur gericht op het blokhuis in den pepertuin, waarop de infanterie ten 11 u. 35 tot den storm overging en waarbij zij tegelijk onder bereik kwam van s'vijands vuur uit diens stellingen op den Boekit Plawi. Het artillerievuur had den pepertuin schoon geveegd; de beide iu voorste linie staande compagnieën hadden voor den aanval ieder een peloton in gesloten groepen opgelost, terwijl de beide andere pelotons als soutiens op de buitenste vleugels uit de flank marcheerden en de reserve compagnie achter het midden in gesloten sectiecolonne volgde. Zonder tegen stand te ontmoeten maakte men zich van het blokhuis meester, doch het werd nu zaak zoo spoedig mogelijk den Boekit Plawi te bestormen, want het van hier afgegeven vuur werd steeds heviger het richtte zich nu ook op de artillerie, terwijl deze op dit moment bovendien nog werd beschoten van den Gfoenoeng Poetoes. De sectie artillerie had inmiddels haar vuur weder op den Boekit Plawi geopend en onderhield dit op krachtige wijze. Zoodra was de infanterie in den pepertuin niet op adem gekomen, of in den gewonen pas ging het in gevechtsformatie de helling van den Boekit Plawi op tot de voorste linie op 50 M. van den top gekomen was, waar de vijand onder voortdurend schieten zijne loopgraven nog steeds bezet hield. Na het afgeven van een paar salvo's werd het signaal tot stormen gegeven en in één aanloop rukte nu de geheele linie de vijandelijke stelling binnen, die daarop door den vijand overhaast verlaten werd. Juist op het oogenblik, dat het sein om te attakeeren gegeven werd, deed de artillerie nog snel twee granaatkartetsschoten, die den aanval zeer ten goede kwamen. Het was toen 12 u., de vijand liet 11 dooden in de positie achter; volgens latere berichten bekwam

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 318