304 hij iu 't geheel 15 dooden en verscheidene gewondenonzerzijds telden wij 8 gewonden, waarvan 1 ernstig. In totaal waren verschoten 20 G., 22 Gkt. en 1995 scherpe patronen. Nadat de vijandelijke versterkingen geslecht waren, keerde de colonne ten 1 u. n. m. naar het kwartier terug, waar zij een uur later aankwam. Erkende men algemeen den krachtigen steun door de artillerie bij dit gevecht verleend, de troep was hierbij ook flink door de offi cieren voorgegaan gewordenin het bijzonder onderscheidde zich in dit opzicht de kapitein H. Kuijk, commandant van de 2e comp. 3e bat. Voorts werd met lof gewag gemaakt van den Eur. fus. Ver meer, alg. st. n°. 21923, die, het eerst met den vijand in de loop graven handgemeen geraakt en door een hunner iu de lendenen ver wond, zijn aanrander diens klewang wist te ontrukken en dezen daarmede nedervelde. De leiding van den aanval door den majoor de la Parra had ruime stof tot tevredenheid opgeleverd; de aan de colonne als stafofficier toegevoegde kap. der inf. J. P. Meijer bewees bij deze gelegenheid uitmuntende diensten. Na deze tuchtiging waagde de vijand het niet meer zich op den Boekit Plawi te nestelen; de heuveltop werd gedurende de volgende dagen bewaakt door een wachtpost van bevriende Edineezen. In den morgen van den 7en Juni kwam de stoomer Baivean ter reede Edi met het gedeelte der expeditionnaire colonne, dat van Batavia afkomstig wasdeze troepen debarkeerden eenige uren later en werden dadelijk onder dak gebracht in het reeds gereed zijnde ge deelte van het voor de colonne bestemde bivak. In den namiddag van den 9en Juni werd de aankomst gesignaleerd van de Prins Alexander met de afdeelingen, die te Soerabaja en de cava lerie, die te Samarang daarop waren ingescheept; deze troepen de barkeerden nog denzelfden dag, terwijl den 10en Juni de ontscheping plaats had van het 6e bataljon infanterie en het resteerend gedeelte der expeditionnaire colonne, die in den laten namiddag van den 9cn Juni per stoomer Tambora waren aangekomen. Het is hier de plaats om met een enkel woord te wijzen op de

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 319