Trein. 30S Commandant le Luit. Inf. J. M. A. ter Beek. Als intendant was aan de expeditie toegevoegd de le luit.-kwm. C. F. Julius, die echter een paar dagen na aankomst in Edi wegens ziekte moest worden geëvacueerd en uit Groot At.jek vervangen werd door den kapitein- intendant J. E. Jautze. Deze officier werd verder bijgestaan door de 2° luits.-kwm. C. P. A. de Wilde en M. C. Boon en eenige adj. ond. off. kwm. Daar in dit bestek slechts ter loops melding kan worden gemaakt van de verrichtingen der intendance, is het hier de plaats om er op te wijzen, hoe de uitstekende zorg aan de verpleging der expeditionnaire troepen besteed, een alleszins lofwaardig licht werpt op de wijze, waarop de intendance zich in Edi van hare moeilijke en omvangrijke taak heeft gekweten. Daar de operatiën plaats hadden uit onze vestiging in Edi als ope ratiebasis en de troepen daar steeds denzelfden avond terugkeerdeneen of hoogstens twee compagnieën uitgezonderd, die wellicht eene veroverde versterking gedurende een eukelen nacht zouden moeten bezet houden zoo behoefden bij den bagagetrein geene levensmiddelen te worden me degevoerd en was ook een algemeene trein niet noodig, wijl alles wat tot het veldpark van de artillerie en genie behoorde steeds onder direct bereik van den troep was. Den 3en Juni had de Civiel en Militair Gouverneur, bij eene ver kenning van 's vijands positiën op den linkeroever der Edi rivier en waarbij hij vergezeld was geworden door den Chef Van den Staf en den Commandant van het detachement genietroepen van Atjeh, de plaatsen bepaald, waar bij eventueel oprukken tegen de vijandelijke stellingen de artillerie op den rechteroever in positie zou komen en waar de troep de rivier zou overtrekken. Aan den len luit. der genie Pels Kijcken was in verband hiermede opgedragen om al da delijk een aanvang te maken met het aanbrengen van een brugge- dek op de Chineesche tongkangs, die aan den rechterrivieroever bij het overgangspunt vastgemeerd lagen en voorts koebruggen ge reed te maken, om op den dag der operatiën den rivierovergang door middel van een schipbrug in den kortst mogelijken tijd te kunnen uitvoeren. Dewijl dit plan geheim moest blijven en de arbeid voorts als

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 323