309 het ware onder 's vijands oog moest worden verricht, vorderde de uit voering veel beleid. De luitenant Pels Rijcken voldeed op uitmun tende wijze aan zijne opdracht. Steeds vergezeld van een politie oppasser en van een onderofficier der mineurs, die evenals hij zich daar toe in burgorkleederen had gestoken, liet hij onder zijn dagelijksch toezicht het werk door Chineezen verrichten en was hij in den loop van den 10™ Juni met zijn taak gereed gekomen. Acht tongkangs waren van een bruggedek voorzien door het aanbrengen van een plankier vóór en achter den mast van elk dier vaattuigen, terwijl de verbinding met deD vasten wal door middel van koebruggen werd verkregen. De rivierovergang geschiedde op die wijze over een ruim 8 M. breede brug. Het algemeene operatieplan door den Generaal-Majoor van Teijn vastgesteld beoogde om zoodra mogelijk na aankomst van de Java colonne met de vereenigde troepenmacht (w. o. de landingsdivisie van IJ. M. Prins Hendrikde vijandelijke stellingen aan te vallen op den linkeroever der Edi rivier en den vijand Westwaarts uit Edi Besar te verdrijven. Vervolgens door de Java colonne, onder bevel van den commandant van het 6e bataljon, een tocht te doen onder nemen over Edi Tjoet en Bagoh naar Oleh Gadjah tot tuchtiging van deze plaats en de gedei van Bagoh, om daarna, wanneer te verwachten was dat de rust in de staatjes ten Westen van Edi zou zijn hersteld, evenzoo met de geheele troepenmacht den vijand te verdrijven uit zijne stellingen in het Pedawa Pontongsche en verder Zuidwaarts uit zjjne geduchte positie op den Boekit Hata Ajer. Het maakte ten slotte nog een punt van overweging uit om na afloop hiervan een tocht over zee te doen maken naar Djingki, ten einde ook dit staatje te tuchtigen voor zijne deelneming aan het verzet. Den 10™ Juni, toen alle troepen in Edi vereenigd waren, werd door den Generaal-Majoor van Teijn bepaald, dat op den volgenden dag de operatiën zouden worden geopend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 324