311 De artillerie (2 sectiën 7 cM. bergkanons en 1 sectie mor tieren) marcheert om 5J/4 u. v. m., onder dekking van eene comp. der algemeene reserve, langs den weg Edi-Goerip tot zij op de rivier stuit, neemt daar stelling en neemt mede den Boekit Koembia onder vuur. Uur van op- De overige troepen om 51/a u. v. m. voor den afmarseh breken, gereed; iedere troep nabij zijn eigen kwartier. Uitvoering Zoodra de last tot oprukken gegeven wordt, marcheert rivierover- het 6e bat. over den weg Edi-Toekoe Itam; het 14e over den ë"uug. weg Edi-Goerip, en houdt ter hoogte van den missigit halt. Het 6e bat. marcheert onmiddellijk over de brug en bezet den "Westelijken rand van de Zuidelijkste kampong Toekoe Itam; het 11° bat. volgt onmiddellijk hierna en bezet de Noordelijke kampong Toekoe Itam; algemeene reserve en cavalerie volgen den weg van het 14e bat. en wachten bij den missigit den last tot overgang af. De genietroepen van Kota Radja volgen op den linker oever het 14e bat., die van Java worden verdeeld; 1 off. en 15 man bij het 6e bat., de overigen bij de algemeene reserve; de 100 dwangarbeiders keeren naar het bivak terug. Plaats Be- De artillerie blijft op den Boekit Roembia doorvuren en velliebber. de infanterie houdt hare stellingen aan den voet van den heuvel bezet, tot zij nadere bevelen ontvangen van den Bevelhebber, die zich bij de algemeene reserve zal ophouden. In den vooravond van den 10™ Juni werd de dispositie voor zooveel noodig nog nader besproken in eene bijeenkomst, waarbij alle chefs van korpsen en zelfstandige afdeelingen tegenwoordig waren en die voorgezeten werd door den Bevelhebber. In het bijzonder werd daarbij gewezen op de mogelijkheid van klewangaanvallen en daar tegen aanbevolen steeds op het dekken der flanken bedacht te zijn; voorts bij het beklimmen der heuvelhellingen vooral niet te vroeg tot den storm over te gaan, waardoor de troep uitgeput op den kam zou aankomen en dan weerloos zou zijn tegen 's vijands aanvallen met het blanke wapen. Yerder werd medegedeeld dat, na het overgaan van de gevechtslinie op den linkeroever der rivier, het 6° bat. zou worden bestemd om de vijandelijke positiën op den Boekit Roembia aan te vallen en het 14e bat. om in dien tusschentijd in zijne stellingen te

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 326