313 Geneeskundige Dienst. 1 ambulance, bij elk der bataljons en 1 lioofdambulanee 4 off. van gez., 28 ond. off. en min deren, 110 trein koeli's met 40 tandoes. Gedekt door de le comp. 6» bat., marcheerden alle genietroepen ten 4 u. v. m. van den llea Juni, onder commando van den len luit. Pels Rijcken, door het Chineesche kamp naar de plaats op den rech teroever, waar de schipbrug moest worden geslagen, b. (Zie de kaart). De grootste stilte werd daarbij in acht genomen. Tengevolge van een oponthoud van 20 minuten, veroorzaakt door het zoeken naar den sleutel van de poort, die aan de Westzijde van het geheel afgesloten kamp toegang gaf tot de rivier, kon eerst ten 43/4u. v. m. met het slaan van de brug een aanvang worden gemaakt en ook toen werd no0- eenige vertraging ondervonden, omdat het bleek dat de voor handen schippersboomen, noodig om de tongkangs op hunne plaats te brengen, te kort waren. Zonder door den vijand te zijn opgemerkt, volbracht de luit. Pels Rijcken hier verder de hem opgedragen taak. De bergbatterij onder bevel van den kapitein der artillerie Rost van Tonningen, gedekt door de compagnie van de vaste bezetting onder den 1™ luit. Lange was om 5 u. 15 v. m. afgemarcheerd naar het aangegeven opstellingspuntten 5 u. 45 hier a (Zie de kaart) in stelling gekomen, opende zij dadelijk daarna het vuur. Gevolgd door een paar cavaleristen was met de batterij medege reden de kap. van den Gen. Staf Koster, die in opdracht had, aan den Bevelhebber bericht te zenden zoodra de brug gereed was en de colonne kon oprukken, dan wel vroeger troepen te ontbieden, indien bij het punt van overgang hulp noodig mocht zijn. In dien tusschentijd was door den lcn luit. der art. G. H. Knoop het vuur op den Boekit Roembia geopend geworden uit de twee kanons van 12 cM. A. nabij onze versterking Edi opgesteld. Ten 5 u. 30 v. m. stonden alle afdeelingen, die aan het gevecht zouden deelnemen tot den afmarsch gereed, met uitzondering van de marine- landingsdivisie, die bij het debarkement eenige moeilijkheden had ondervonden en zich eerst later bij de troepen voegde. De luit. Knoop was uit Kota Radja ontboden, hoofdzakelijk om in Edi het bevel te voeren over de beide 12 cM. A.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 328