314 Om 6 u. 7 werd het volgende bericht van den kapitein Koster ontvangen „Brug gereed; enkele schoten van den vijand vallen eerst nu; door „hangenden rook der artillerieprojectielen niet goed waar te nemen van „waar. Dekkingstroepen zijn op den linkeroever Edi rivier in stelling; ver bonden 6 u. 4". Onmiddellijk ging het volgende schriftelijke bevel van den Bevel hebber uit „N°. 1. Commandanten 6e en 14e bat. Brug gereed. Oprukken; verzon- „den 6 u. 8 v. m." Deze korpsen stelden zich hierop in beweging; de cavalerie met ambulance volgde om 6 u. 13 v. m. Het 6e bat., ten 6 u. 22 op het overgangspunt aangekomen, trok de rivier dadelijk over zonder daarbij last te hebben van het vuur des vijands, hetwelk op dit oogenblik hoofdzakelijk gericht was tegen de artillerie en hare dekking. Overeenkomstig het bevolene in de dispositie bezette dit korps de Zuidelijke kampong Toekoe Itam. De le comp. die den bruggebouw gedekt had, stond reeds in voorloopige gevechtsformatie opgesteld aan den Westelijken rand van genoemde kam pong; de 2° comp. die daarna den linkerrivieroever bereikte, nam zij waarts en rechts van de 1° comp. stelling, iu gesloten sectiecolonne, front naar het N.de 3e comp. handelde op gelijke wijze op den linker vleugel, terwijl de 4e comp. achter het midden hiervan stelling nam als reserve en tot dekking tevens van de ambulance en den gevechts- trein van het korps. Yan het detachement genietroepen van Java voegde zich een gedeelte onder den 2ea luit. Steinbuch bij het 6e bat.; het andere deel onder den len luit. Klerks bij de algemeene reserve, terwijl de genietroepen van Atjeh, onder den lïn luit. Pels Kijcken, zich voegden bij het 14e bat. toen dit den rivierovergang had volbracht. Ten 6 u. 32 was laatstgenoemd korps daarmede begonnen en nam het aan de overzijde gekomen evenzoo de in de dispositie vermelde stelling in. De 2e comp. 3e bat. bezette in voorloopige gevechtsformatie den N. en N. W. rand van de Noordelijke kampong Toekoe Itam, terwijl de beide andere compagnieën daarbinnen eene gedekte positie inna-

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 329