310 spelen van de muziek van het 6e bat. werd uitgevoerd. Wachtte de vijand in de laatstelijk vermelde loopgraven den aan val niet af, in de hoofdversterking sloeg hij eerst op de vlucht toen de onzen de borstwering hadden beklommen. De 2e sectie der 2e comp., die den gemakkelijksten weg te doorloopen had gehad, was het eerst bij de versterking aangekomen en door haren commandant, den 2en luir. H. N. A. Swart., moedig voorgegaan, mocht het dezen officier dan ook gelukken het eerst de vijandelijke sterkte binnen te dringen, op den voet gevolgd door den Amb. korp. Makijolor alg. st. no. 9216 en den Amb. fus. Joseph alg. st. nn. 9543. De versterking ge bouwd op den top van den 40 M. hoogen heuvel, bestond uit eene vierkante aarden redoute van 20 M. zijde en 1.2 M. hoogte; zij was door een dubbele rij versperringen van jonge dadap doeri omgeven, waartusschen eene diepe ingraving gemaakt was; aan de achter binnenzijde was een gedekt onderkomen aangebracht en hier bevond zich ook de uitgangnabij den frontwal bevond zich in de redoute nog een tirailleurloopgraaf voor staande schutters. Het was 7 u. 55 toen de positie vermeesterd werd. Onmiddellijk werd met het slechten der sterkte een aanvang ge maakt en inmiddels het bataljon op den kam verzameld. Terwijl men hiermede bezig was vielen eenige schoten uit eene versterking op eene tegenoverliggende hoogte, waardoor de 2e luit. Swart en de Amb. fus. Pelingkahn alg. st. n°. 26517 verwond werden. Met eenige salvo's werd de vijand verdreven. De luitenant Swart, die een schot door den linker bovenarm had bekomen, liet zich verbinden, keerde daarna bij de compagnie terug en maakte gedurende het verdere gedeelte van den dag de verrichtingen der colonne mede. Ten 7 u. v. m. had de comm. van het 14e bat. bevel N°. 5 ontvan gen en toen ook weinig of geen vuur meer werd ontvangen van den vijand op den Boekit Aroen, dank zij het vuur van de beide op dien heuvel gerichte 12 cM. A., besloot hij zijne stelling meer Noordwaarts te verplaatsen ten einde de moslemin, die de kampongs Tandjong Maneh en Toekoe Bantah sterk bezet hadden, beter onder vuur te kunnen nemen. Een peloton van de le comp 14e bat. werd daartoe 50 M. meer N. O. waarts opgesteld achter den zich daar bevindenden

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 334