320 dooden arm van de Edi rivier, terwijl in verband hiermede de 2C comp. 39 bat. zich meer Noordwaarts verplaatste en a cheval op den weg naar Edi Tjoet stelling nam, met den linkervleugel naar ach teren omgebogen. In deze positie weid nu met sectiën salvovuur afgegeven; twee malen beproefde de vijand een klewaugaanval, doch ook twee malen werd hij door het moorddadige vuur gedwon gen die poging op te geven. Het vuur dat daarna nog op de onzen gericht werd was zeer onbeduidend en verwondde enkel den Amb. fus. Jacob alg. st. n°. 29127, die door den off. v. gez. 1 kl. dr. H. Groothoff, chef der ambulance bij het 14e bat., verbonden werd. Kort hierna werd van den Boekit Aroen weder het vuur door den vijand geopend, thans gericht tegen de troepen, die zich op dat oogenblik nog op de helling van den Roembia heuvel bevonden, doch toen nagenoeg tegelijkertijd de bergbatterij haar. vuur op den Boekit Aroen opende, bracht zij dat des vijands weldra geheel tot zwijgen en thans voor goed. In verband hiermede werd ten i u. 50 aan den luit. Knoop gezonden: „Bevel N°. 8. Ophouden met vuren, de Aroen wordt aangevallen," dewijl ook het 6e bat. bijna den top van den Roembia had bereikt en er overeengekomen was om het vuur uit de 12 cM. A. op dat moment te doen staken, omdat het niet onmogelijk was dat onze troepen eenmaal van den Roembia meester, ook onmiddellijk daarna verplicht zouden worden de aanvallende beweging voort te zetten en dan kwam de Boekit Aroen het eerst aan de beurt. Inmiddels waren de gewonden van het 6e bat. achteruit gebracht bij de hoofdambulance en nadat hier hunne verbanden door de of ficieren van gez. J. A. C. Maier en dr. G. v. d. Harst voor zooveel noodig verbeterd waren, werden zij onder dekking van een deta chement cavalerie naar het Chineesche kamp getransporteerd waar voor hun verder vervoer overeenkomstig den gegeven last in de dispo sitie het noodige was verricht. Ten 7 u. 58 verzond de bevelhebber de volgende bevelen „No. 9. Comm. bérgbatterij. Opleggen en oprukken naar Bt. Roembia." Mondeling hetzelfde aan de comm. der cavalerie en algemeene reserve. „No. 10. Comm. 14e bat. Algemeene reserve en artillerie rukken voor buit naar Bt. Roembia, blijf de troepen in rechterflank dekken".

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 335