EENIGE BESCHOUWINGEN OMTRENT HET MILITAIR ONDERWIJS IN NEDERLANDSCH-1ND1Ë. Vervolg en slot van blz. 440.) Sub 2. De positie der adsp.-officieren wordt opnieuw geregeld en bepalingen gemaakt voor hen, die uit het leger het examen voor den voorb. cursus wenschen af te leggen. Er staan twee wegen open, om aan het examen voor den voorb. cursus deel te nemen, die wij zullen besprekende mogelijkheid om dadelijk het admissie-examen voor de Mil. school te doen buiten beschouwing latende, als moeielijk en weinig gebruikelijk. En wel 1°. als adspirant-officier eu 2°. uit het leger. Bij Alg. Order N°. 5 van 1883 is de positie der adsp. off. geregeld en daarin lezen wij o. a.: „Het af te leggen examen heeft in de eerste helft van Januari plaats „te Mr. Cornelis en Magelang, benevens op de hoofdplaatsen van de Mil. „afdeeling of van het Mil. gewest, waarin de adspirant woont. De vra- „gen worden te dien einde tijdig door het Dep. van Oorlog derwaarts „opgezonden en beantwoord terugontvangen om door eene permanente „Commissie te Mr. Cornelis te worden beoordeeld". Zeker een zeer billijke maatregel. Bij slagen worden zij in de 2e helft van April op het 1° of 2° Depotbataijon gedirigeerd en ingedeeld bij den kleinen staf; zij logeeren in afzonderlijk voor hen bestemde lokalen, zoo noodig onder toezicht van een daartoe door den commandant van het korps aan te wijzen onderofficier. Na afgeëxerceerd te zijn, worden zij nog verder practisch en theoretisch bij de kaderscholen opgeleid, tot hunne plaatsing bij den voorbereidenden cursus, primo September, om dan tot korporaal te worden bevorderd. Zij worden bezoldigd, gekleed (behoudens de distinctieve teekenen) en gevoed overeenkomstig de

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 33