331 Drie van de tongkangs zijn tot scliipbrug ingericht om de colonne over de kali Bagoh te kunnen zetten en zoo noodig de mede te nemen paarden en muildieren te kunnen overbrengen naar gedei Bagoh. Berichten kunnen over land steeds door Atjehers, over zee door de Marie" worden overgebracht. Op den dag van terugkeer zal van Edi Besar eene colonne naar Edi Tjoet de ageerende troepenmacht worden tegemoet gezonden. De sterkte van den mede te nemen trein wordt door den colonnecom mandant bepaald. De wd. ass. res. van Assen zal de colonne naar Oleh Gadjah verge zellen en is toegevoegd aan den colonnecommandant om dezen in civiele aangelegenheden van advies te dienen. II. Aan den majoor de la Parra: Morgen ochtend om 6 u. zullen onder bevel van den majoor de la Parra in marschcolonne gereed staan: de 2 compagnieën van het 14e bat., de 2e comp. 3e bat., 1 sectie bergartillerie 1) (8 cM. voorl.), de te Edi aanwezige cavalerie, de genietroepen van Kota Radja en eene ambulance van 10 tandoes onder een off. v. gez. Vóór den afmarsch soep eten; het ontbijt wordt door den man medegenomen. Deze colonne zal een marsch maken naar Edi Tjoet en heeft in op dracht om c. q. hulp te verleenen aan de om 5 l/a u. v. m. in dezelfde richting af te marcheeren colonne Halewijn; zij keert na in Edi Tjoet te hebben gerust naar Edi terug. De Bevelhebber zal tot Edi Tjoet de colonnes vergezellen. In den laten namiddag van den 12cn Juni kwam de kap. Koster met alles gereed. Voor de approviandeering der colonne was hij door de Intendance ter zijde gestaan. Met den comm van H. M. Ben- koelen, den luit. ter zee le kl. W. A. Buijtendijk, was voorts het volgende overeengekomen 1°. Van de koeala Edi Tjoet zou de Benkoelen de colonne op haren marsch langs het strand naar koeala Bagoh vergezellen; om7'/2u.v. m. van den 13en Juni zou zij zich vóór die rivier ophouden om de colonne in te wachten. 2C. Het opsteken van een witte vlag bij de colonne zou het teeken 1) Alle nog voorradige munitie van de 7 cM. A. berg was aan de sectie art., die naar Oleh Gadjah op marsch moest, medegegeven. Aanvulling van munitie was per Albatros van Kota Radja ontboden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 346