344 Benkoelen overeengekomen, dat gedurende den marsch der colonne naar Oleh Gadjah een detachement gewapende schepelingen het bivak zou bewaken, terwijl de geneesheer van dien bodem zich mede daarheen zou begeven om zieken en eventueel ook gewonden de vereischte hulp te verleenen. Yoorts zou, om de colonne bij hare voorwaart- sche beweging te steunen, door de gewapende sloep met stoomsloep eene demonstratie worden gemaakt op de Bagoh rivier tot degedei. In den avond werd nog het bericht ontvangen dat de vijand bij eene kromming van den weg en nabij een klappertuin, die op den linkeroever der rivier juist tegenover gedei Bagoh zou zijn gelegen, versterkingen had aangelegd. In Edi Besar verkende de chef van den staf op dezen dag nogmaals 's vijands positie in het Pedawa Pontongsche, waarbij door den chef der opnemingsbrigade, den len luit. Koch, nog eenige punten aangepeild en op kaart gebracht werden. De chef der expe- ditionnaire artillerie, de kap. Rost van Tonningen, maakte deze verkenning mede, waarna op dezen en den volgenden dag met de beide stukken van 12 cM. A. werd ingeschoten op de vijandelijke stellingen ten Z. van onze vestiging en dit vuur telkenmale heropend werd, zoodra van den Boekit Panas de aanwezigheid van vijanden in de schootsrichting werd gesignaleerd. Yan 15 tot en met 20 Juni werden dan ook op de stellingen des vijands uit deze beide stukken verschoten104 G. en 1 Gkt. en uit den 20 cM. Mortier, die den 16en op den Boekit Panas in batterij werd gebracht, 30 G. 16 Juni. Overeenkomstig de bevelen den vorigen dag gegeven, marcheerden ten 5 u. v. m. uit het bivak af: de 4C comp. 6e bat., die de voorhoede zou uitmaken, de sectie genietroepen, medevoerende de sesaks en eenige reeds gereed ge maakte schragen door 70 dwangarbeiders gedragen, de artillerie en de 3° comp. Ten 5x/2 u. v. m. werd deze troep gevolgd door de 2e en le comp de laatste zou de achterhoede vormen en tevens de ambulance en den trein dekken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 359