- 346 versterkingen Oost-en Westwaarts van het défilé aangelegd endoor drie rijen verhakkingen, dwars op den weg, van den troep gescheiden. Het vuur der artillerie, gericht op de plaatsen van waar men den rook van 's vijand schoten boven het houtgewas zag opwaarts stijgen, had blijkbaar niet voldoende uitwerking, daar het terug schieten in de volgende oogenblikken nog in hevigheid toenam. Nadat ons ge schutvuur ongeveer een kwart uur had aangehouden, werd het ge staakt uit vrees de omtrekkende compagnie'te treffen, zoodat alleen de voorhoede de schoten van den vijand bleef beantwoorden en daardoor diens aandacht afleidde van hetgeen op zijne linkerflank geschiedde. Ten 7 u. 21 v. m. werden de eerste salvo's vernomen van de 3° comp. en kort daarna bleek uit het hoera geroep dat zij de vijande lijke stellingen attakeerde, waarop ook de 4e comp. in front aanviel. De vijand werd uit zijne positie verdreven, waarin hij acht ge sneuvelden achterliet. Onzerzijds werden bij deze gelegenheid gewond: van de 3e comp. de Amb. fus. Hattu alg. st. n°. 265S2; van de 4e comp. de Eur. korp. v. d. Tuijn alg. st. n°. 21590 en de Eur. fus. Niederer alg. st. n°. 28339. Het succes was hoofdzakelijk te danken aan de omtrekkende be weging door de 3e comp. volbracht, Iu het dicht met bakoeboomen begroeide terrein waar het uitzicht zich slechts weinige tientallen passen uitstrekte en over den modderigen bodem, nog onbegaanbaar der door het wassende water, had de marsch van allen veel moeite en inspanning gevorderd. Voet voor voet en op één gelid, slechts uiterst langzaam voorwaarts schrijdende, moest telkens halt gehouden worden om de manschappan te doen opsluiten en werd van die oogen blikken gebruik gemaakt om na te gaan waarheen verder gerukt moest worden. Op de richting van 's vijands vuur en van diens ge schreeuw aanmarcheerende, kwam de compaguie, door haren com mandant voorgegaan, eindelijk ongemerkt tot 30 H. van de beide vijandelijke versterkingen, waarop aan de voorste sectie last gegeven werd om op twee gelederen op te marcheeren en salvovuur af te geven, terwijl de 2e sectie rechts van de le eene plaats werd aan gewezen. Na twee salvo's te hebben gelost, werd de linkerflank en den

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 361