347 rug van 's vijands positie, zijode de versterking ten Westen van den weg, stoutmoedig aangegrepen. De kapitein Willems was de eerste die de sterkte binnendrong, op den voet gevolgd door de Amb. fuss. Worung alg. st. n°. 5916 en Sirang alg. st. n°. 21061, waarna men zich keerde tegen de Oostwaarts van den weg gelegen versterking, op hetzelfde oogenblik dat de voorhoede compagnie dit punt aanviel. De vijand, die eenige gewonden medevoerde, vluchtte overhaast in het klapperbosch in de richting van de gedei, waar hij verder met geweervuur vervolgd werd; tegelijkertijd liet de kap. Willems een peloton zijner compagnie post vatten op 100 M. voorwaarts in den weg, die hier in Zuidwestelijke richting loopt. De 4° comp. die na de attaque met drie sectiën front had ge maakt naar het Oosten eene sectie had de veroverde versterkingen bezet zoomede het naar dezelfde zijde gekeerde peloton der 3C comp. werden thans vrij hevig in front beschoten. Door de hooge alang-alang was de juiste plaats des vijands moeilijk te onderkennen blijkbaar schoot hij uit de gedei, doch hoofdzakelijk uit enkele punten in den klappertuin. Dat vuur nam weldra zoo in hevigheid toe, dat de colonnecommandant het geraden oordeelde om het ook door de artillerie te doen beantwoorden, waartoe deze bevel kreeg naast de 4° comp. in batterij te komen en het vuur te openen. Zeer spoedig daarna was dat des vijands geheel tot zwijgen gebracht en bleek het dat de verdedigers op de vlucht geslagen waren. Ten 7 u. 50 v. m. werd hierop aan de 3e comp. last gegeven om het 2" peloton aan te trekken aan het lc, dat, zooals reeds vermeld werd, zich voorwaarts op den weg bevond; aam de 2e comp. om deze beweging te volgen en langs den weg voorwaarts te rukken tot de vlakte zou zijn bereikt, om hier het voetpad op te sporen voerende naar de brug, die over de Bagoh rivier naar de gedei leidt. De 4e comp. volgde als reserve, terwijl de ariilleiie bevolen werd om in stelling te blijven, gedekt door de 1° comp., die de plaats der 4e comp. innam en waarbij zich de ambulance en trein ophielden. Toen de 3° comp. ten 8 u. 5 v. m. nabij de alang-alang vlakte was gekomen, werd zij op haar rechterflank beschoten uit een klap-

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 362