358 Algemeen plan yau aanval. Trein regeling-. Bijzondere bepalingen. Plaats Bevel- liel)l)er. der colonne het terrein verkennen. Na het neineu van den Goenocug Poetoes worden nadere bevelen afgewacht. Na vermeestering van den Goenoeng Poetoes zal met beide bataljons in gevechtslinie de linkervleugel van 's vijands stelling sub 2 omvattend worden aangevallen en hij van hier worden teruggedrongen naar Pedawa Pontong; de artillerie zal in fiankstellingen dezen aanval ondersteunen. Na het nemen van Pedawa Pontong zal tegen de stellin gen sub. 3 en 4 worden opgerukt. De gevechtstreinen bij de korpsen. De algemeene trein met koude thee en jenever houdt zich van af 9 1/s u. v. m. gereed op het snijpunt van den groo- ten weg met dien naar den Boekit Panas. Ieder infanterist voorzien van 70 scherpe patronen; ieder detachement genietroepen van het noodige materiaal tot overbrugging van drie of vier smalle riviertjes; bij iederen colonnecommandant twee bereden ordonnansen; bij den Be velhebber vijf. Bij de artillerie op den Boekit Bintara Blang. De troepenmacht, die den 21en Juni aan de operatiëa deelnam, had nagenoeg dezelfde sterkte als die van tien dagen vroeger. Zij stond ten 51/2 u. v. m. voor den afmarsch gereedde manschappen hadden de soep genuttigd en het ontbijt bij zich gestoken. Op dat oogenblik opende de artillerie uit onze versterking Edi, die van den Boekit Panas en van H. M. oorlogsschepen het vuur op 's vijands positiën. Ten 5 u. 40 marcheerde de le colonne, door de cavalerie vooraf gegaan, naar den Boekit Plawi afde voorhoede werd, behalve door- de cavalerie, gevormd door de 2e comp. 3e bat.de hoofdtroep be stond uit de marine landingsdivisie, de le comp. 14e bat. en de ambulance, terwijl de 3e comp. 14e bat. de achterhoede uitmaakte. Ten 6 u. v. m. op den top van den Boekit Plawi aangekomen, wachtte de cavalerie hier tot 6 u. 15 de colonne in, die op twee ge lederen had moeten marcheeren en daardoor eenigszins uit haar ver band was geraakt en vervolgde zij daarna hare verkenning in Z. O.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 373