360 „Bevel N°. 1. Comm. 12 cM. A. Vuur op Kemboeng staken, over brengen op Pedawa Pontong." Terwijl de infanterie der 1« colonne naar den Goenoeng Poetoes oprukte, werd het vóór haren marschweg gelegen terrein door het artillerievuur als 't ware schoongeveegd, zoodat ook zij hierbij geen overlast van den vijand ondervond. Op den Goenoeng Poetoes aan gekomen kreeg de colonnecommandant order, om ten O. hiervan in compagniescolonnes in linie op te marcheeren, waarna ten 7 u. 20 volgde bevel: „N°. 2. In gevechtsformatie over de sawah langs den voet der heuvels „voorwaarts gaan in de richting van den Boekit Moedang Ara Poentoeng „en vijandelijke positie in linkerflank aanvallen. Het 6e bat. zal ben- „ting Kemboeng nemen en verder linkervleugel in front aantasten. „Wees voorzichtig met de richting van uw vuur. Cavalerie op uw rechter- „flank voorwaarts blijven verkennen." Dit bevel ontving de majoor de la Parra ten 7 u. 30 en onmid dellijk werd in voorloopige gevechtsformatie met de 2e comp. 3e bat. aan het hoofd afgemarcheerd in de richting van den Boekit Moedang Ara Poentoeng, werwaarts de fungeerende stafofficier kapitein Meijer met de cavalerie reeds op verkenning vooruitgegaan was. Kort na den afmarsch van Goenoeng Poetoes werd de colonne beschoten uit een kampong aan den W. voet van den Boekit Si Kemboeng gelegen, maar de artillerie op de heuveltoppen concentreerde onmiddellijk haar vuur hierop, tengevolge waarvan de vijand dadelijk het schieten staakte. Ka eenig oponthoud bij het overtrekken van de diep in gesneden Pedawa Pontong rivier, wendde de colonne, na tot den voet van den Boekit Moedang Ara te zijn doorgerukt, zich in O. richting. Juist toen de cavalerie, op den voet gevolgd door de voorhoede compagnie de helling van den Boekit Moedang Ara Poentoeng bereikt had en die beklom, werd zij van den kam beschoten, doch zette, zonder zich met den vijand in vuurgevecht te wikkelen, de beklimming voort. Boven gekomen en in O. richting avanceerende, ontdekte de cavalerie eene verlaten vijandelijke sterkte, die onmid dellijk door de voorhoede compagnie bezet werd om uit dat punt den verderen opmarsch der colonne te kunnen beschermen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 375