3G1 De Bevelhebber, die uit zijn standplaats de colonne de la Parra een oogenblik kon waarnemen en ontwaarde dat zij zich keerde tegen den Boekit Moedang Ara Poentoeng, verzond ten 8 u. 15 v. tn. bevel: „N°. 3. Comm. 6e bat. Ga voorwaarts tegen Boekit Kemboeng en „daarna in de richting van linkervleugel vjjandelijke stelling, waar u ver- „band moet zoeken met 14e bat., dat's vijands linkervleugel in de flank aan- valt. Wees voorzichtig met de richting van uw vuur." Ten 8 u. 20 bevel „iNo. 4. Comm. artillerie. Het 14° gaat ten aanval vooruit op's vijands „linkerflank. Het 6e heeft den last Si Kemboeng te nemen en daarna „op linkei vleugel van s vjjands stelling in verband te komen met 14e „bat. Als ophouden met vuren gelast wordt, dadelijk opleggen en naar „Boekit Panas overgaan." Met de 3e comp. van het korps aan het hoofd, marcheerden de drie compagnieën van het 6e bat. en het hierbij ingedeelde de tachement genietroepen en de ambulance in gevechtsformatie ten 8 u. 20 v. m. in de bevolen richting af. Nadat ook deze colonne eenio- oponthoud had ondervonden bij het overtrekken van de Pedawa Pontong rivier, was zij ten 8 u. 50 v. m. vereenigd in de door den vijand inmiddels verlaten versterking op den top van den Boekit Kemboeng en lukte zij onmiddellijk daarna de tweede colonne tegemoet. Deze colonne was ten 8 u. 45 v. m. op den Boekit Moedang Ara Poentoeng verzameld, waarna de cavalerie en de 2e comp. 3e bat, vooruitgeschoven werden naar een op 200 M. ten N. O. gelegen heuveltop, waar evenzoo eene versterking werd ontwaard, die door den vijand verlaten was. Deze opende nu uit eene sterkte op den top van den Boekit Toealang het vuur op de colonne, welk vuur met salvo's beantwoord werd. Ten 8 u. 50 werd aan den batterijcommandant gelast om met de ar tillerie naar den Boekit Panas op te rukken en aan de algemeene reserve om deze beweging te volgen. Ook de Bevelhebber begaf zich nu met den staf daarheen, waar hjj ten 8 u. 35 en de batterij met algemeene reserve een half uur later aankwam. Toen kort hierna ontwaard werd, dat de beide colonnes met elk ander gemeenschap hadden verkregen, werd ten 9 u. 8 het volgende bevel verzonden:

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 376