362 „N°. 5. Comm. 6° en 14e bat. Avanceert in gevechtsformatie in ver band met elkander in N. N. O. richting en drijft vjjand naar Pedawa „Pontong op. Pedawa Pontong zelf kan zoo mogelijk ook genomen en be- „zet worden". Terwijl voorzichtigheidshalve aan den comm. der stukken van 12 cM. A. verzonden werd bevel „N°. 6. Vuur staken". Daar de aanvalsrichting van de beide bataljons, zoo zulks noodig mocht blijken, voldoende onder vuur kon worden genomen door de tot de bezetting van den Boekit Panas behoorende artillerie en de 2 sectiën van 7 cM. A. berg wellicht van meer nut zouden zijn bij den aanval van 's vijands positiën in het Pedawa Pontongsche, volgde ten 9 u. 15 v. m. het volgende bevel: „NA 7. Comm. artillerie en algemeene reserve. Oprukken naar stelling „infanterie, richting Toealang, boom op heuvel van dien naam". Tegelijkertijd verplaatste zich de Bevelhebber met den staf naar den Boekit Si Kemboeng. Hier ontving hij ten 9 u. 35 het volgende ten 9 u. 18 door majoor de la Parra afgezonden bericht: „Boekit Moedang Ara Poentoeng, waaruit geschoten werd, genomen; „was onbezet. Vuur ontvangen uit Goenoeng Toealang. Het vuur is „tot zwijgen gebracht; vijand trekt Zuidelijk af om zich Zuidwaarts te „nestelen; diep ravijn scheidt Toealang van ons, wij marcheeren in N. „O. richting". Bevel N°. 5 ontving de comm. van het 6e bat. ten 9 u. 15 en die van het 14c tien minuten later. Eerstgenoemde, die bij ontvangst van dit bevel het 14e bat. reeds in de richting van den Boekit Toekoe Imam Moeda zag voortrukken, volgde het bevel dadelijk op, terwijl de majoor de la Parra bij een ten 9 u. 25 v. m. verzonden bericht meldde: „Generaal; bericht ontvangen; marcheer in verband met colonne Ha. „lewijn naar Pedawa Pontong". Dit bericht ontving de Bevelhebber ten 9 u. 45 toen hij met de artillerie en de algemeene reserve in de marschrichting van het 6e bat. de algemeene beweging gevolgd had. Onafgebroken avan ceerde de colonne de la Parra met de 2e comp. 3e bat. in gevechts formatie aan het hoofd, de cavalerie voorwaarts van den rechter vleugel en de overige compagnieën in marschcolonne in de richting

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 377