363 - van Pedawa Pontong. Ton 9 u. 45 v. rn. verzond die colonnccom- mandant het volgende bericht: „Half tien aangekomen met 2° comp. 3* bat. op O. helling Imam „Moeda. Artillerie zou hier vuur vijand Toealang tot zwijgen kunnen „brengen". De vijand had zich nl. weder genesteld in zijne versterking op den Boekit Toealang en opende van daar een hevig vuur op de co lonne, waaraan deze zich echter zooveel mogelijk onttrok door te avanceeren langs de van den vijand afgekeerde helling van den heu vel; de Eur. serg. Oldendorp alg. st. no. 16908 werd bij deze ge legenheid licht gewond. Nadat de colonne de la Parra ten 9 u. 45 v. m. op den Boekit Toekoe Imam Moeda was opgemarcheerd en 's vijands vuur beantwoordde, maakte de cavalerie met den kap. Mejjer eene verkenning naar Pedawa Pontong en vond zij deze sterke stelling des vijands eveneens onbezet, waarvan ten 10 u. v. m. den Bevelheb ber kennis werd gegeven door het volgende bericht: „Huis toekoe Ladang Bahroo en benting met misigit door cavalerie „verlaten bevonden". Pedawa Pontong werd daarop bezet door de 2e comp. 3e bat. en de marine landingsdivisie; de P comp. 14° bat. bleef op den Imam Moeda in stelling tegenover den Boekit Toealang, de 3e comp. van dit korps in reserve hierachter. Het 6e bat. kwam ten 101/, u. v. m. te Pedawa Pontong. De Bevelhebber ontving ten 10 u. 15 het hiervoren vermelde bericht van den majoor de la Parra, waarop ten 10 u 20 v. m. het volgende bevel verzonden werd: „N 8. Comm. 14e bat. Laat dadelijk grooten weg verkennen naar „onze versterking en bruggen zoo noodig herstellen. Uw bericht over „huis Ladang Bahroe en misigit ontvangen." Daar de overgang van de artillerie over de Pedawa Pontong rivier veel oponthoud veroorzaakte, besloot de Bevelhebber, me°t achterlating van anderhalve compagnie der algemeene reserve tot dekking van de batterij, met een peloton dadelijk door te marcheeren naar Pedawa Pontong, dat hij dan ook ten 10 u. 45 v. m. bereikte. Toen het hem na aankomst bleek, dat het vuur des vijands uit diens versterking op den Boekit Toealang niet tot zwijgen was te

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 378