3G4 brengen door de compagnie infanterie van het 14e bat., die daar tegenover in stelling was gesteld,- werd de kap. Koster der artillerie te geinoet gezonden, met last aan den batterijcommandant om op den Boekit Toekoe Imam Moeda in stelling te komen en van daar de laatstvermelde vijandelijke positie onder vuur te nemen. Tegelijkertijd ging de chef van den staf in de richting van Pedawa Besar ter verkenning vooruit, om de aanvalsrichting te bepalen tegen den Toealang en den Boekit Niboeng. Yoor nog de kap. Koster de artillerie had ontmoet, was deze bij haren opmarseh naar Pedawa Pontong op den Boekit Toekoe Imam Moeda in stelling gekomen, ter plaatse waar op de kaart de K. staat van Toekoe Imam Moeda en had zij uit zich zelve met het beschieten van den Toealang een aanvang gemaakt. Het bleek echter dat hier niet dan zeer bezwarend plaats te maken was voor alle vier de stukken, zoodat slechts ééne sectie in batterij stond, terwijl de positie des vijauds op den Boekit Niboeng uit deze stelling niet goed kon worden waargenomen. De 3e comp. 14e bat. werd na aankomst van de artilleriedekking op den Imam Moeda naar Pedawa Pontong ontboden. Inmiddels had de majoor de la Parra op ontvangst van bevel ïl°. 8, de cavalerie uitgezonden ter verkenning van den weg naar onze neder zetting, gevolgd door het detachement genietroepen en alle beschikbare dwangarbeiders om mogelijke vernielingen te herstellen. De tweede brug van Pedawa Pontong bleek afgebroken en werd die onmiddellijk door den luit. Pels Rijcken met de voorhanden middelen en werk krachten weder in bruikbaren staat gebracht. Ten 10 u. 15 v. m. had de Bevelhebber verzonden bevel: „No. 9. Comm. Boekit Panas, Stuur ambulance dadelijk over grooten „weg naar Pedawa Pontong onder eene kleine dekking. De trein met „thee, die op den grooten weg wacht, moet naar Pedawa Pontong mede- „gaan." Ten 12 u. kwamen ambulance en trein aldaar aan en waren hiermede alle troepen om en bij laatstgenoemde plaats vereenigd, waar de Bevelhebber besloot rust te doen houden, alvorens opnieuw tegen den vijand op te rukken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 379