26 werk door zich ziek te melden en boschonkeu in het hospitaal aan te komenhij werd nu op grond van bovenstaande bepalingen van de Mil. School verwijderd, maar behoefde niets terug te betalenhij werd gewoon als sergeant bij een der korpsen ingedeeld. Want art. 7 luidt: „De adspirant-officier, die van de militaire school of van den voorberei denden cursus voor altijd verwijderd wordt, krachtens Ons besluit van „heden no. 15 (artikel 2 12 en artikel 3 9) is tenzij hij, overeen komstig het bepaalde in artikel 6, punt a hierboven, wordt ontheven van „do door hem aangegane dienstverbintenis gehouden die verbintenis „te volbrengen bij een door den Commandant van het leger en Chef van „het Departement van Oorlog in Nederlandsch-Indië aan te wijzen korps, „waarbij hij dan in elk opzicht gelijkgesteld wordt aan de gewone cate gorie van militairen". Hij, die zich misdraagt, wordt van de terugbetaling vrijgesteld, kan het resteerende van zjjn verband bij een der korpsen uitdienen, terwijl hij, die een uitmuntend gedrag leidt, maar door verschillende oorzaken storing in zijne studiën heeft, verplicht wordt te restitu- eeren, tenzij wel bewezen ziekte hiervan de oorzaak was. Welke belangrijke voordeelen heeft de asp.-officier dan wel, is men geneigd te vragen, boven hen, die uit het leger naar den offi ciersrang dingen? Niets anders dan de aangename wijze, waarop het indiensttreden voor hem gemakkelijk en voor de ouders gerust stellend wordt gemaakt, de prettige vier maanden. Want de voor deelen, die zij bij de verschillende examens hebben, 7 artikel 2 B en 3 artikel 3 B. van de regeling) om bij een grooter aantal adspiranten dan opengestelde plaatsen den voorrang te hebben, zijn fictief. Het omgekeerde is altijd het geval en dat zal voorloopig wel zoo blijven ook. Men wachte dus geen oogenblik langer met de opheffing van de belemmerende bepaling, bedoeld bij punt b art. 6 sub A van de regeling en wij twijfelen niet, of er zullen vrij wat meer ouders hunne kinderen den militairen stand doen kiezen dan nu het geval is. Men bepale eenvoudig bij punt b, dat zij het ontbrekende van hun verband bij een der korpsen kunnen uitdienen of het kunnen doen eindigen door vrijwillige restitutie, ter keuze. Laat ons nu den 2en weg eens bespreken, die tot den voorb.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 37