368 De artillerie had gedurende dezen frontaanval het vuur op de versterkingen voortgezet totdat de troepen de heuvels halfweg beklommen hadden en bracht het toen over op den meer achter waarts gelegen Boekit Roeng, van waar men evenzoo doch uiterst zwak beschoten werd. Met de cavalerie begaf zich nu ook de Bevelhebber naar den Boekit Toealang, na alvorens ten 1 u. 5 n. m. te hebben verzonden: „Bevel N°. 13. Comm. art. Opleggen en naar Toealang oprukken; „algemeene reserve volgt u", en mondeling te hebben bevolen, dat van de algemeene reserve alleen de comp. vaste bezetting de artillerie zou volgen, terwijl de 2e comp. 3e bat., waarvan het uitgezonden peloton intusschen van zijne verkenning was teruggekeerd en het terrein verlaten had be vonden, belast werd met de dekking van de hoofdambulance, die niet verder zou mederukken. Op weg naar den Toealang ontving de Bevelhebber het bericht van den majoor de la Parra, dat de heuvelversterking genomen was en de 2e comp. 3C bat. stelling had genomen op eene hoogte 250 M. ten Z. O. van den Toealang, welke later den Boekit Roeng bleek te zijn en deze comp. van daar schoten wisselde met den vijand, die op 400 M. ten Z. hiervan ouder een hoogen boom op een heuvel p. (Zie de kaart) positie had genomen. Op den Boekit Toealang aangekomen ontwaarde de Bevelhebber over den Boekit Roeng in Z. Z. O. richting op ongeveer 1000 M. verwijderd de groote vijandelijke versterking op den Boekit Mata Ajer, het reduit van 's vijands stellingen aan de Zuidzijde. Daar deze positie van den Boekit Roeng beter was te beschieten dan van den Toealang, werd aan de opmarcheerende artillerie ten 1 u. 30 n. m. toegezonden: „Bevel N°. 14. Comm. art. Kom in batterij op den ten Z. Z. O. van „Toealang gelegen Boekit Roeng, waar ook kapitein Nix positie heeft. „Bereid aanval op Boekit Mata Ajer vóór. Ten \1I2 u n. m. was van den majoor Halewijn bericht ontvangen dat hij den Niboeng genomen had, waarop hem bevolen werd om voorloopig op dien heuvel te blijven. Aan de colonne de la Parra werd nu ook de 1° comp. 14e bat. van den Boekit Toekoe Imam

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 383