369 Moeda weder toegevoegd, met last om evenals de algemeene reserve op den Toealang in stelling te blijven, terwijl de Bevelhebber zich met den staf en de cavalerie naar den Boekit Roeng verplaatste om hier de maatregelen te beramen voor den aanval tegen den Boe- kit Mata Ajer. Ten 2 u. n. m. opende de artillerie (ter plaatse waar op de kaart de B staat van Boekit Roeng) haar vuur op den Mata Ajer en tegelijk tegen de vijandelijke positie onder den hoogen boom. Een kwart uur later ontving de Bevelhebber van den artillerie commandant bericht, dat de munitie bij de batterij sterk verminderde en werd op grond hiervan besloten om met den aanval op 's vijands laatste stellingen niet langer te dralen, niettegenstaande het vijandelijk vuur nog niet was tot zwijgen gebracht. De laatste schoten werden nu door de artillerie bestemd om den opmarsch der infanterie met vuur te steunen. Ten 2 u. 15 n. m. werden de volgende bevelen uitgevaardigd: „N°. 15. Comm. 6° bat. U volgt het voetpad dat langs Oostelijken „voet van Boekit Roeng, waar Bevelhebber staat, loopt naar de Noord zijde van Boekit Mata Ajer en valt de positie van de Noordzijde aan. „14e bat. zal de stelling van de Westzijde aanvallen. Cavalerie kan uw „linkerflank dekken" en „N°. 16. Comm. 14e bat. Het 6e bat. zal 's vijands stelling op Boekit „Mata Ajer van Noordzijde aanvallen met de cavalerie op zijn linker- „flank. U zult tegelijkertijd de positie des vijands van de Westzijde „aanvallen." De cavalerie kreeg hierop den mondelingen last om zich bij de colonne Halewijn te voegen en ten 2 u. 27 werd aan den comm. der algemeene reserve op den Toealang verzonden: „Bevel N°. 17. Ruk op naar den heuvel bij Bevelhebber". De colonne de la Parra begaf zich ten 2 u. 23 n. m. van den Toealang op marsch naar den Boekit Roeng, trok hier de 2e comp 3e bat. aan zich en daalde ten 2 u. 30 n. m. de Zuidelijke hellingen van laatstgenoemden heuvel af. Aan de voorste compagnie werden de genietroepen en de Atjehsche gidsen toegevoegd; de laatsten ver zekerden de colonne gedekt tot den Boekit Mata Ajer te zullen brengen. Zoodra de troepen den heuvel afdaalden opende de vijand van den Mata Ajer en uit zijne positie onder den hoogen boom een

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 384