381 1 groote tongkang vivresschip, waarop kwartiermeester en 5 dwangarbeiders. - tongkangs dwangarbeiders. Volgorde waarin de koeala en verder de rivier zal worden opgevaren le gewapende sloepen der marine; 2e de tongkangs gesleept door H. M. Sindoro; 3° idem gesleept door Albatros; 4° idem gesleept door Zeemeeuw en 5° idem gesleept door H. M. Benkoelen. Elke comp. neemt met zich in de tongkangs 8 dwangarb., dragende 8 pakkisten exp. met patronen en 5 dwangarb. voor het kookgereedschap de 3e en 4e comp. doen voor den overvoer hunne keukenkoeli's en het kookgereedschap inschepen op een der waterschepen. De bij de compagnieën ingedeelde dwangarbeiders, bij die compagnieën in de menage. De resteerende 8 pakkisten met patronen per comp. in de tongkang met artilleriemunitie. Op den dag van vertrek moet vóór het embarkement de soep ge nuttigd zijn; de eetketels gevuld wezen met het resteerende eten van den dag en de veldflesch met koude thee. Het aantal tongkangs, aanvankelijk bepaald op 30, moest met één worden vermeerderd, omdat het voor het medevoeren van water aan gewezen vaartuig geen voldoende ruimte bood om den geheelen voorraad op te nemen. Eene nadere regeling voor het embarkement, ontworpen door den met de nautische leiding van het geheel belasten zeeofficier, en op den morgen van het vertrek bekend gemaakt, kon slechts gedeeltelijk worden uitgevoerd en bepaalde zich tot de mededeeling aan de offi cieren, dat, ter betere herkenning van de ter reede gereed liggende stoomers, H. M. Sindoro een roode en H. M. Benkoelen een gele vlag voerden, de Albatros een witte en de Zeemeeuw een blauwe vla°\ O Ten 10 u. 50 was het embarkement volbracht en zeilde de laatste tongkang naar buiten; de colonnecommandant, diens adjudant en de chef van den staf scheepten zich per stoomsloep op H. M. Sindoro in, waarheen zich ook begeven had de zendeling van het Gouvernement Machmoed, die de colonne als gids en tolk vergezellen zou. Even vóór het embarkement ontvingen de commandanten der 3° en 4e compagnie van het 6G bataljon, die bij het opvaren van de Bagoh Dl. II, 1891. 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 396