382 rivier zich aan het hoofd der flottille moesten bevinden en in verband hier mede het eerst voet aan wal moesten zetten, de volgende voor hen bestemde ORDER. comm. 3e comp. 4e comp. Ge bat. inf. Het doel van den tocht is tuchtiging van Oleh Gadjah. Met de tongkangs zal de kali Bagoh worden opgevaren tot aan de gedei ter hoogte gekomen van den klap pertuin op den linkeroever der Ba goh rivier, zal de 3e comp. 6e bat. onmiddellijk aldaar debarkeeren en zich vastzetten in het terrein; zoo mogelijk gaat zij hiertoe 250 M. voorwaarts tot ter plaatse van de beide versterkingen, den 16en dezer door de comp. genomen. Hoewel niet waarschijnlijk, omdat men op onze komst niet verdacht is, moet toch elke tegenstand door den vijand geboden dadelijk met lcracht worden te keer gegaan; op hulp van de artillerie mag niet wor den gerekend. d. w. z. tot daar waar op den linkeroever van de Bagoh rivier zich de klappertuin bevindt. Ter plaatse aangekomen zal de 4e comp. on middellijk debarkeeren op den rechteroever en zich vastzetten in het terrein waar vroeger de gedei stond. De 4e comp. van het korps heeft last om op gelijke wijze te debar keeren op den rechteroever en zich vast te zetten ter plaatse van de gedei. Zonder bepaalden last van den colonnecommandant wordt niets verbrand De 3e comp. van het korps heeft in last op gelijke wijze te debar keeren op den linkeroever en zich vast te zetten in het terrein. De commandanten van H. M. oorlogsschepen waren met het doel van den tocht bekend, die van de Gouvernements stoomers zouden hiermede worden in kennis gesteld, zoodra zij de door hen te vervoeren tongkangs op sleeptouw zouden hebben genomen een voor ieder hunner bestemd schrijven van den Civiel en Militair Gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden, was daartoe medegegeven aan de commandanten van de 2e comp. 3e en van de 2C comp. 6e bat. Ten 1 u. 20 n. m. zetten de vier stoomschepen zich in beweging en ten 3 u. 50 waren alle ter reede Bagoh aangekomen, waarna de trossen losgeworpen werden en alle tongkangs, in afwachting dat het hooge water het binnenloopen vergunnen zou, nabij de koeala ten anker kwamen. Yier gewapende sloepen van II. M. oorlogsschepen respectievelijk

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 397