391 vlakte verlatende laatste uitgevoerde bewegingen der troepen ontwa rende, vertoonde hij zich thans op de Zuidwaarts gelegen heuvels en opende hij tegelijkertijd een slecht gericht vuur uit een vrij zwaar stuk geschut, opgesteld achterwaarts van zijne eerste positie t (Zie de kaart). De artillerie kreeg nu bevel zich in te schieten op den heuvel A uit den vorigen tocht bekend, als zijnde toen door de gidsen ver klaard, dat aan den voet daarvan de gedei van Oleh Gadjah zich in Westelijke richting uitstrekte; vervolgens het terrein achter dien heu vel en het punt Noordwaarts daarvan, waaruit met geschut geschoten werd, te beschietendaarna het vuur meer in Zuidelijke richting te verleggen en dit ten slotte, in verband met de voorwaartsche bewe ging der infanterie, te concentreeren op den heuvel B, de hoogste van de heuvelenrij en waartegen de aanval zou worden gericht. Het vuur, dat de vijand inmiddels uit het heuvelterrein had afge geven, zweeg spoedig nadat de artillerie in werking was gekomen, waarop ten 7 u. 15 aan de commandanten der compagnieën in voorste linie order werd gegeven tegen den heuvel B op te rukken. De le comp. 6e bat. volgde als reserve; de ambulance werd hierbij aan getrokken, terwijl de 2e comp. 6e bat. achter bleef tot dekking der artillerie, die tijdens den opmarsch een langzaam vuur moest onder houden tegen den heuvel B, totdat de infanterie afdeelingen de hel lingen daarvan zouden hebben beklommen, om daarna hare schoten te richten tegen den heuvel A, welk vuur zij staken moest, zoodra de kam van heuvel B door de aanvallende infanterie zou zijn bereikt. De cavalerie volgde deze beweging op den linkervleugel. Na een uiterst vermoeienden marsch door alang-alang en daarna door een moeras aan den voet van heuvel B bereikten de voorste compagnieën ten 7 u. 40 v. m. de helling, beklommen zij die, doch konden zij door den dichten peperaanplant niet dan man voor man en daardoor slechts zeer langzaam avanceeren. De reserve, die dientengevolge de voorste linie vrij wel op den voet gekomen was, kreeg in het moerassig terrein aan don voet van heuvel B plotseling vuur van eenige vijanden, die zich iu de peper tuinen op de helling van heuvel C vertoondeneenige pelotons salvo's waren echter voldoende om dit op zeer korten afstand afge geven, doch overigens onschadelijke vuur iot zwijgen te brengen. Ten

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 406