394 het laatste oogenblik zich inocht vertoonen op de Zuidelijke heuvels eu van daar de in de gedei gedrongen troepen met doinineerend vuur zou kunnen teisteren, waardoor de opdracht, het verbranden der nederzetting, zou kunnen worden bemoeilijkt, deed er op bedacht zijn om tegen eene dergelijke eventualiteit maatregelen te nemen. Daarom weid aan den commandant der 2e comp 6e bat. lastgegeven om van den voet van heuvel A in Zuidwestelijke richting zich te wenden tegen den rechtervleugel der vijandelijke positie. Daardoor naderbij de heuvels komende was deze afdeeling beter bij de hand om, zoo het vermeesteren van de hoogten noodzakelijk mocht blijken, dat te ondernemen, onder den steun der artillerie en het domineerende flankvuur van de 2° comp. 3e bat., op den heuvel B en de daaraan grenzende hellingen geposteerd. Het resteerende peloton der 3* comp. 6<> bat. bleef met de cava lerie achter tot dekking van de artillerie en de ambulance. De colonne, die langs het voetpad marcheerde, werd uit het Wes ten zwak beschoten; voorwaarts rukkende zonder dat vuur te beant woorden, bereikte zij even voor 10 u. v. m. de gedei, die zij verla ten vond eu daarna bezette, zoomede het dicht daarbij gelegen ver sterkte erf met huis van Tengkoe Yoesoef. Eene sectie buiten de gedei in positie stellende, om den Zuidwaarts opgestelden vijand door salvoYUur het naderen te beletten, begon zij dadelijk maatregelen voor het in brand steken te nemen, in afwach ting van de komst der 2e comp. 6C bat., die ten 10 u. 10 de kam pong bereikte waarin de gedei gelegen was. Deze compagnie had zich nauwelijks in beweging gesteld, of zij werd door den vijand beschoten, die zich plotseling in de pepertui nen op de hellingen der Zuidelijke heuvels vertoonde. Dit vuur werd onmiddellijk beantwoord door de linkeiflankdekking de compagnie bewoog zich namelijk met twee sectiën gesloten op onderlingen afstand van 8 pas in eerste linie; uitwaarts en achter waarts hiervan op hare linkei flank marcheerde een sectie eveneens gesloten en achter het midden de overblijvende sectie als reserve. 3 Tegelijkertijd stelde de artillerie, die tot op dat oogenblik de gedei beschoten had, hare stukken in de nieuwe richting in batterij, ten einde thans het vuur op de Zuidelijke heuvels te openen, en werd

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 409