397 Het was niet bekend welke verliezen de vijand geleden had. Daar bij aankomst op de bivakplaats het getij reeds te veel verloopeu was om op dat tijdstip nog te trachten de reede te bereiken, werd besloten hiertoe het afloopende water van den avond af te wachten. Onmiddellijk werden bevelen gegeven om het reeds ingescheepte kookgereedschap der afdeelingen te debarkeeren en het eten voor de manschappen te doen toebereiden. De weg naar de koeala Bagoh was door de genietroepen in vol komen bruikbaren staat gebracht en met uitzondering van de aange wezen 15 tongkangs hadden de overige reeds aan de koeala post gevat. Deze maatregel bleek weldra de inscheping zeer ten goede te komenmen had thans voldoende ruimte op de nauwe embarkements- plaats ter hoogte van het bivak, om daar alles vlug en geregeld in zijn werk te doen gaan. Ten 4 u 30 n. m. nam het inschepen van de paarden en muil dieren, van het artillerie materieel en de munitie een aanvangdrie kwart uur later was dit afgeloopen. Ten 5 u 30 n. m. begaven zich de 1® en 3e comp. 6e bat., de 2e comp. 3e bat., de genietroepen en alle dwangarbeiders, voor wie geen plaats was op de tongkangs ter hoogte van de gedei, naar de koeala Bagoh op marsch. Ten 6 u. n. m. hier aangekomen, had de inscheping dadelijk plaats en 35 minuten later was men reeds op weg naar de reede. Het embarkement der troepen ter hoogte van de gedei was ten 6 u. 30 volbracht, nadat men te voren de palissadeering van kajoe kasouw, die gedeeltelijk nog om de gedei was blijven staan, in de asch had gelegd. Ten 8 u. 45 had de laatste tongkang van de flottille de koeala Bagoh verlaten. Op voorstel van den met de nautische leiding be lasten zeeofficier zeilden alle tongkangs naar Edi Besar terug, met uitzondering van het viertal waarop de paarden, de muildieren, het materieel der artillerie en het personeel der cavalerie en artillerie waren ingescheept, welke vaartuigen door het Gouvernements stoomschip Albatros op sleeptouw genomen werden. De colonnecommandant met zijn staf scheepte zich weder in op H. M. Sindoro, om ten 12 u. 30 n. m. van den 2en Juli den vasten wal van Edi te bereiken. Dl. II, 1891. 26

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 412